0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Celoplošné testovanie: 3,6 milióna otestovaných, 38-tisíc pozitívnych

Premiér Igor Matovič dnes na tlačovej konferencii prezentoval výsledky celoplošného testovania. Počas dvoch víkendových dní sa prišlo otestovať viac ako 3,6 milióna ľudí. Čísla podľa vlastných slov prekvapili aj samotného premiéra Igora Matoviča. Očakával nižšiu účasť.

Treba si však v tomto prípade povedať aj to dôležité – mnoho ľudí prišlo najmä pod hrozbou neplateného voľna alebo dokonca straty zamestnania. Tí čo sa testovania nezúčastnili nemôžu po dobu 10-dní chodiť do práce. Mnoho zamestnávateľov tak svojím zamestnancom pohrozili, že ak sa testovania nezúčastnia skončia na úradoch práce pre porušenie pracovnej disciplíny. Pre túto časť populácie testovanie rozhodne dobrovoľné nebolo.

https://www.facebook.com/MinisterstvoZdravotnictvaSR/photos/a.282048765997240/720785905456855/

Zachytili časť

Z víkendového testovania pribudlo viac ako 38-tisíc nových pozitívnych prípadov. Lenže práve tu je slabina použitých antigénových testov. Tieto testy sú presné približne len na 30%, čo znamená, že počet pozitívnych môže byť až 3-krát väčší.

Negatívny výsledok teda vôbec neznamená, že nie ste rizikom pre svoje okolie. Aj naďalej by ste mali dodržiavať prísne opatrenia, nosiť rúško a nezabúdať na pravidelnú dezinfekciu.

Celkové výsledky za 1. kolo celoplošného testovania

Celkový počet testovaných3.625.332
Počet pozitívne testovaných38.359
Percento pozitívne testovaných1,06%

Naopak ak vás antigénové testy označili za pozitívneho, je takmer isté, že máte ochorenie COVID-19. Falošne pozitívny výsledok antigénového testu je na mizivej úrovni a z celkového počtu pozitívnych by išlo o maximálne desiatky prípadov.

Druhé kolo bude, ale…

Premiér už od soboty jasne hovorí, že ľudia sa majú pripraviť aj na druhé kolo testovania. Pandemická komisia plošné testovanie v druhom kole neodporúča. Odporúča skôr pretestovanie rizikových regiónov. Najhoršie výsledok v plošnom testovaní mali okresy Čadca, Stará Ľubovňa a Púchov.

Prekvapivo dobrý výsledok však dosiahlo aj hlavné mesto, ktoré na začiatku druhej vlny patrilo k najviac zasiahnutým v rámci celého Slovenska. Ako bude vyzerať druhé kolo je ešte nejasné a dozvieme sa to zrejme až zajtra.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu