0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Prezidentské voľby za dverami. Biden alebo Trump?

Už 3. novembra sa svet dozvie, kto bude novým prezidentom USA. Bude ním demokrat Joe Biden alebo republikán Donald Trump? Predvolebné prieskumy favorizujú práve Bidena avšak voľby nakoniec môžu dopadnúť úplne inak.

Pravdou nie je ani to, že voľby začnú až 3. novembra. Americké zákony umožňujú aj predčasnú voľbu a tak odhady hovoria, že už 80-miliónov ľudí svoj hlas odovzdalo v snahe vyhnúť sa radom pred volebnými miestnosťami.

Mnohí Američania využili aj možnosť voľby poštou pred ktorou opakovane varoval Donald Trump. Ten ľudí strašil, že pri voľbe poštou sa môžu hlasy ľudí stratiť. Vyslúžil si za tom aj zablokovanie niektorých jeho príspevkov na sociálnej sieti Twitter.

Trump to nebude mať ľahké a dá sa očakávať, že v prípade prehry bude robiť obštrukcie. Po dlhej dobe tak v USA nemusí dôjsť k pokojnému odovzdaniu moci. Trump pochybil v boji s pandémiou COVID-19 a zvolil rétoriku zosmiešňovania pandémie. Nevyšlo mu to je preferencie zaznamenali raketový prepad. Neskôr dokonca začal Trump hovoriť aj o možnom posune prezidentských volieb, to mu však nevyšlo.

Nepomohla ani zmena rétoriky, keď napríklad najprv Trump úplne bojkotoval nosenie rúška. Neskôr už zasa vyzýval k noseniu rúšok. Trump dokonca odišiel aj z WHO, ktorú obviňoval, že môže za pandémiu.  

AK vyhrá Biden nebude to mať po nástupe rozhodne jednoduché. USA neboli nikdy tak rozdelené ako sú dnes. Trumpova administratíva nezvládla boj s pandémiou a z USA sa stala najviac zasiahnutá krajina na svete. Ak Biden vyhrá bude mať po Trumpovi čo upratovať.

Marek
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu