More

  Matovičove druhé kolo nemusí byť jednoduché. Objavuje sa odpor

  Štát prikázal a samosprávy museli zariadiť. Tak to vyzeralo počas prvého testovacieho kola na mnohých miestach Slovenska. Niekde suplovali štát iba čiastočne, inde museli suploval všetko.

  Mnoho miest a obci na Slovensku sa muselo postarať o všetko. Čo na to, že testovanie bol výmysel premiéra Igora Matoviča. Keď sa niektoré samosprávy sťažovali, že nemajú dosť zdravotníkov dostali jednoznačný odkaz – štát vám nariadil a vy sa zariaďte.

  A výsledok? Včera prišlo na testy viac ako 2,5 milióna ľudí. Pozitívnych bolo len niečo vyše 25-tisíc, čiže približne jedno percento. Pravdou však je, že skutočný počet nakazených aj tak nevieme. Antigénové testy sú presné len na 30 percent. Takže teraz po Slovensku behá možno až 50-tisíc ľudí, ktorí si myslia, že sú negatívni. Lenže nie sú a nákazu veselo šíria ďalej.

  Premiér už potvrdil, že testovací cirkus otvorí svoje brány aj budúci týždeň. To sa však nepáči niektorým samosprávam. O odpore uvažuje napríklad starostka bratislavskej mestskej časti Karlova Ves.

  „Koketujem s myšlienkou. V prípade nariadenia 2.kola testovania v Bratislave konkrétne u nás v Karlovej Vsi navrhnem vypovedanie poslušnosti,“ uviedla starostka bratislavskej mestskej časti Karlova Ves Dana Čahojová.

  Podobných statusov však bude zrejme po testovaní pribúdať. Napríklad v pôsobnosti regionálneho veliteľstva ozbrojených síl Bratislava prebehlo 231 tisíc testov. Počet pozitívnych pritom dosiahol len 0,31%. Aj pri nepresnosti testov by sme sa stále hýbali pod jedným percentom.

  https://www.facebook.com/dana.cahojova/posts/3413755785407594

  „Nebudem zneužívať ochotu a nasadenie toľkých dobrých, slušných a takmer so všetkým zmierených ľudí. Budem na základe tohoto víkendového eventu požadovať opätovné otvorenie kaviarní, fitnesiek a cukrární. Lebo, ak je toto víťazstvo, tak ho treba využiť. Noc bola krátka,“ doplnila starostka Čahojová.

  Lenže, nič také sa konať nebude. Zabudnime na ováranie zatvorených prevádzok a zrušenie obmedzení. Vďaka otvoreným hraniciam sa k nám nákaza veselo šíri zo zahraničia a Slováci by sa tak mali pripraviť na možno niekoľko testovacích víkendov. Matovič už totiž hovorí aj o treťom testovacom kole.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu