Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/c/4/c4790070-3c9c-4ad9-9f2b-5c45582d0d4a/slobodnaeuropa.eu/web/wp-content/plugins/gravityforms/form_display.php on line 2643
More

  Komentár: Čaká nás pravidelné víkendové špáranie?

  Aký máte program na niekoľko ďalších víkendov? Žiadny? Nevadí, premiér Igor Matovič sa vám o program postará. Čaká nás zrejme pravidelné víkendové špáranie nosa aby bola ukojená premiérova chuť po moci.

  Dnes pri vyhodnocovaní výsledkov prvého testovacie dňa celoplošného testovania totiž Matovič potvrdil, že plánuje aj druhé kolo. A to zrejme aj cez mŕtvoly. Hlavne aby všetkým dokázal ako mu na ľuďoch záleží.

  Premiérovi určite na ľuďoch záleží a hlavne na tom aby sme sa všetci čím skôr nakázali. Na väčšine odmerných miest sa napríklad o dvojmetrových odstupoch hovoriť nedá. Dlhé rady, hlúčiky ľudí a fajčiarske prestávky bez rúška. Ďakujeme pán premiér, že po 8-hodinách v rade sme dostali skvelú možnosť nakaziť sa.

  Koľko kôl nás čaká?

  Matovičovo obľúbené zdôvodnenie pravidelného špárania sa ľuďom v nose, je snaha vyhnúť sa lockdownu. Okrem druhého testovacieho kola nás však podľa premiéra čaká aj to tretie.

  A čo potom? Naženie Matovič všetky svoje testovacie myšky aj štvrtý, piaty, šiesty alebo siedmy krát? Kedy bude mať Matovič ukojené svoje ego a bude spokojný so svojím pokusom?  Tretie kolo plánuje Matovič pre najviac zasiahnuté oblasti. Akurát kto Matovičovi zabráni aby celé Slovensko nebolo jedným veľkým ohniskom? Nikto. Premiéra treba počúvať, aj keď je to blázon a šašo. A pokusné myšky predsa robia to, čo ich pán chce.

  Lockdown

  A lockdown? Slovensko sa mu možno vyhne, ale vyhnú sa mu aj okolité krajiny a celá Európa? To rozhodne nie. Už teraz väčšina krajín hlási tvrdé opatrenia a uzatváranie ekonomiky. To, že Slovensko lockdown mať priamo nebude nemá teda žiadny význam.

  Naša ekonomika je zameraná na vývoz, ak vývoz nebude, aj tak bude lockdown. Akurát ho nebude musieť platiť Matovičova vláda. Premiér však potom bude môcť ukazovať prstom na ostatných a tvrdiť, že on predsa za to nemôže. Ako vždy, vždy predsa za to môže niekto iný.

  Pribúdať budú zasa statusy na Facebooku premiéra v ktorých bude všetkých vyzývať aby proti nemu nebrojili a aby ľudia na neho neboli zlý. Veď náš premiér je chudáčik, pardon, hrdina, rytier v zbroji, ktorý prišiel zachrániť celé Slovensko a nás všetkých.

  Nosná sonda?

  Ešte pred časom som sa celkom dobre bavil na statusoch, ktoré hovorili o inštalovaní čipov pri testovaní. Áno ľudská blbosť je nekonečná, to už hovoril aj Albert Einstein.

  No možno sa nám premiér Matovič bude špárať v nose každý týždeň niekoľko nasledujúcich rokov. Potom by pre všetkých bolo jednoduchšie, keby nám do frňáka rovno dali nejakú nosnú sondu.

  Naši predkovia to mali vymyslené lepšie. Trvalé riešenie je vždy lepšie ako dočasné…

  Premiér ušetrí na zdravotníkoch a ešte, keď nedajbože zistí, že ste pozitívny, jednoducho vás vyradí. Vaša nosná sonda začne svietiť na červeno, aby všetkým dala jasne najavo, že ste infekčný.

  Áno, aj toto je iba pokus o hlúpy žart. Chvalabohu, že takéto sondy neexistujú. Inak by ich už naskladňovali do inak prázdnych skladov Správy štátnych hmotných rezerv. Áno viem, aj toto je hlúpy žart, ktorý som si mohol odpustiť.

  Má nás v hrsti

  Pravdou je, že premiér si vďaka vyhláseniu núdzovej situácie prakticky môže robiť čo chce. Problémom je, že ústavný zákon o bezpečnosti štátu v stave vojny nie je jednoznačný. Matovič tak môže teoreticky predlžovať núdzový stav prakticky do nekonečna, aby jeho testovacie myšky nemohli protestovať.

  Ak sa náhodou rozhodnete byť proti šialenstvám, tak si na vás došliapne štát cez zákaz vychádzania. Zatvorí vás doma aby vás vyhodili z práce a aby ste skapali od hladu. To sme to, ale dopracovali. Predchádzajúca vláda rozkradla čo mohla a čo nemohla v tom jej s radosťou pomohla mafia, súčasná vláda pre zmenu s radosťou ľudí zatvára.

  A netreba zabúdať na absurdné tresty, ktoré vás čakajú v čase výnimočného stavu. Aj za maličkosť, vás premiérova maličkosť, pošle do basy na doživotie. Áno, premiér si na to ruky špiniť nebude. Pomôže si políciou, NAKA a súdmi.

  Kedy tomu bude koniec?

  Neviem ako vy, ale ja sa po víkendovom testovaní necítim o nič bezpečnejšie, práve naopak. Hrozím sa myšlienky, že mnohí ľudia budú mávať papierom „som negatívny“ a prestanú dodržiavať aj tie základné pravidlá. A hrozím sa toho, že spolu so mnou boli v rade ďalšie stovky ľudí a časť z nich bola určite pozitívna. Čo ak ten „pozitívny“ stál za mnou alebo predo mnou?

  A kedy tomu bude koniec? Nikdy. Kruté? Však? Matovič má žiaľ v cirkuse zvanom Národná rada väčšinu. A bohužiaľ tú ústavnú. To je ešte horšie. Môže si prakticky robiť, čo chce. Aj keď mu zákon vráti prezidentka, jednoducho v parlamente prelomia jej veto.

  Poslednou záchranou pre nás je Ústavný súd, ktorý má strážiť to, aby sa zo Slovenska nestalo úplné eldorádo. Lenže aj Ústavný súd má obmedzené kompetencie a akým sa na neho neobrátia kompetentní, tak konať nemôže. A žiaľ tých kompetentných…

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu