More

  Testovať môžu zubári a pomáhať veterinári. Pomoc príde z Rakúska aj Maďarska

  Zdravotníci z Maďarska aj Rakúska prídu pomôcť pri celoplošnom testovaní pomocou antigénových testov. Prezidentka Zuzana Čaputová ešte doobeda vyzvala Matoviča, aby prestal Slovákov trestať za neúčasť na testovaní.

  Ráno totiž bolo plne obsadených len 63% testovacích tímov. Čaputová preto vyzvala aby sa testovanie odohralo len tam, kde je to nevyhnutné a zároveň sú aj testovacie kapacity. Zároveň vyzvala aby vláda zmenila podmienky zákazu vychádzania a netrestala tých, čo odber nestihnú pre nedostatočné kapacity zo strany štátu.

  Minister obrany Jaroslav Naď vo videu uviedol, že k 17.00 hodine bolo stále obsadených plne len 80% všetkých testovacích tímov. Stále tak chýbajú zrejme stovky zdravotníkov.

  Pomôcť pri celoplošnom testovaní však prídu aj zdravotníci zo zahraničia. Asi 50 študentov medicíny pošle Rakúsko a ďalších 200 zdravotníkov pošle aj susedné Maďarsko. Účasť približne 800 zdravotníkov potvrdila aj Penta, ktorá prevádzkuje nemocnice Svet zdravia a polikliniky Pro Care.

  https://www.facebook.com/krajci.marek/posts/1322011008145074

  Zúfalý stav príprav a chýbajúci zdravotnícky personál ukazuje aj nočné rozhodnutie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, keď odbery z nosohltanu budú môcť robiť aj zubári.

  Vyhodnotiť vzorku po odberu môžu podľa rozhodnutia Mareka Krajčího aj veterinári. Tí však nemôžu vzorku odoberať.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu