More

  COVID-19: Rekordný počet nových prípadov aj úmrtí

  Na Slovensku vo štvrtok pribudlo 2.581 pozitívne testovaných osôb na ochorenie COVID-19. Ide zatiaľ o najvyšší denný prírastok od začiatku pandémie ochorenia COVID-19.

  Počet ukončených vyšetrení na nový koronavírus SARS-CoV-2 bol 13.369. Za včera však opäť pribudol dvojciferný počet úmrtí, keď ministerstvo zdravotníctva potvrdilo 19 ďalších úmrtí. Počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu COVID-19 stúpol na 134.

  Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Prešovskom kraji (646), nasleduje Žilinský kraj (525), Košický (349), Trenčiansky (273), Banskobystrický (264), Trnavský (195), Bratislavský (192) a Nitriansky (137).

  Medzi včera potvrdenými prípadmi ochorenia COVID-19 bolo 1294 žien a 1287 mužov a sú vo veku od niekoľkých mesiacov do 93 rokov.

  [wpcv_do_widget id=wpcv-stats-2]

  V nemocniciach viac

  V nemocniciach je hospitalizovaných 828 pacientov s podozrením na nový koronavírus SARS-CoV-2. Oproti včerajšiemu dňu ide o pokles o 50 pacientov. Potvrdené ochorenie COVID-19 má 678 pacientov.

  Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 15 osôb a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 47 pacientov. Vyliečilo sa ďalších 96 ľudí a celkovo sa už zotavilo 8 859 pacientov.

  Už takmer 38-tisíc

  Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19 na Slovensku je 37.911 a od začiatku vypuknutia ochorenia sa u nás urobilo 664 544 laboratórnych testov.

  [wpcv_do_widget id=wpcv-data-time-2]

  Zákaz vychádzania

  Od soboty bude zároveň na týždeň platiť zákaz vychádzania. Najprísnejší bude v okresoch Námestovo, Dolný Kubín, Tvrdošín a Bardejov, kde bez negatívneho testu bude možné ísť len k lekárovi, či na nákup potravín.

  Premiér Igor Matovič včera zároveň potvrdil, že plošné testovanie bude o týždeň. Obmedzené bude vyučovania aj druhom stupni základných škôl.

  Prehľad prijatých opatrení:

  Nakazených pribúda

  Na Slovensku však masívne pribúda počet nakazených a situácia sa zrejme v najbližších dňoch nezlepší. Za celý minulý týždeň pribudlo celkovo 9.984 nakazených na ochorenie COVID-19.

  Horšie však je, že každým dňom pribúda aj počet pacientov v nemocniciach a tiež počet ľudí na umelej pľúcnej ventilácii. Pribúda však aj úmrtí, keď sme minulý týždeň v jeden deň do štatistiky započítali až 11 nových úmrtí a nasledujúci deň ďalších šesť úmrtí. Už na začiatku týždňa pritom pribudlo päť úmrtí.

  Prehľad za minulý týždeň:

  Nové opatrenia

  Počas minulého týždňa však začali platiť aj mnohé opatrenie, tie napríklad sprísnili nosenie rúšok. Obmedzenia sa dotkli aj niektorých prevádzok a vláda schválila aj zákaz zhromažďovania sa.

  Nové opatrenia:

  Minulý týždeň očervenalo takmer celé Slovensko. Žiadny okres na Slovensku už nie je zelený a ostáva zopár oranžových. Polícia zároveň informovala, že pre nedodržiavanie opatrení riešila už 4-tisíc priestupkov. Hygienikom aj v nemocniciach začali pomáhať vojaci. Prezidentka Zuzana Čaputová zároveň informovala, že niektoré sporné ustanovenia zákona o ochrane verejného zdravia napadne na Ústavnom súde.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu