More

  COVID-19: Viac ako 35-tisíc prípadov a pribudlo až 17 úmrtí

  Na Slovensku v stredu pribudlo 1.728 pozitívne testovaných osôb na nový koronavírus SARS-CoV-2. Počet ukončených vyšetrení na ochorenie COVID-19 bol 9.365.

  Stúpol však počet úmrtí a za včerajší deň Ministerstvo zdravotníctva potvrdilo až 17 nových úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19. Počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu COVID-19 stúpol na 115.

  Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Žilinskom kraji (478), nasleduje Prešovský kraj (383), Banskobystrický (209), Trenčiansky (183), Nitriansky (146), Trnavský (134), Košický (129) a Bratislavský (66).

  Medzi včera potvrdenými prípadmi ochorenia COVID-19 je 918 žien a 810 mužov a sú vo veku od niekoľkých mesiacov do 92 rokov.

  [wpcv_do_widget id=wpcv-stats-2]

  V nemocniciach viac

  V nemocniciach je hospitalizovaných 876 pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19, čo je o 30 pacientov viac ako bolo včera.

  Potvrdené ochorenie COVID-19 má 731 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 20 osôb a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 63 pacientov.

  Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 359 ľudí a celkovo sa už zotavilo 8.763 pacientov.

  Už viac ako 35-tisíc

  Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19 je doteraz na čísle 35.330.

  Od začiatku vypuknutia ochorenia COVID-19 sa na Slovensku urobilo 651.175 laboratórnych testov na nový koronavírus SARS-CoV-2.

  [wpcv_do_widget id=wpcv-data-time-2]

  Plošné testovanie

  Premiér Igor Matovič všetkých v sobotu prekvapil, keď informoval o pláne plošného testovania všetkých Slovákov pomocou antigénových testov. Stále však nie je jasné, či bude testovanie povinné alebo nie. Matovič má v pláne testovať v dvoch vlnách a chce otestovať všetkých Slovákov počas dvoch víkendov. Medzi jednotlivými testovacími vlnami totiž bude jeden týždeň pauza.

  A takéto testovanie, aj keď s vopred neistým výsledkom nebude vôbec lacné. Testy pre štát dodajú celkovo tri firmy. Jedna z firiem má pritom niekoľko tisícový dlh na sociálnom poistení. Všetky tri firmy pritom spolu za 13 miliónov kusov antigénových testov zinkasujú viac ako 52 miliónov eur.

  Nakazených pribúda

  Na Slovensku však masívne pribúda počet nakazených a situácia sa zrejme v najbližších dňoch nezlepší. Za celý minulý týždeň pribudlo celkovo 9.984 nakazených na ochorenie COVID-19.

  Horšie však je, že každým dňom pribúda aj počet pacientov v nemocniciach a tiež počet ľudí na umelej pľúcnej ventilácii. Pribúda však aj úmrtí, keď sme minulý týždeň v jeden deň do štatistiky započítali až 11 nových úmrtí a nasledujúci deň ďalších šesť úmrtí. Už na začiatku týždňa pritom pribudlo päť úmrtí.

  Prehľad za minulý týždeň:

  Nové opatrenia

  Počas minulého týždňa však začali platiť aj mnohé opatrenie, tie napríklad sprísnili nosenie rúšok. Obmedzenia sa dotkli aj niektorých prevádzok a vláda schválila aj zákaz zhromažďovania sa.

  Nové opatrenia:

  Minulý týždeň očervenalo takmer celé Slovensko. Žiadny okres na Slovensku už nie je zelený a ostáva zopár oranžových. Polícia zároveň informovala, že pre nedodržiavanie opatrení riešila už 4-tisíc priestupkov. Hygienikom aj v nemocniciach začali pomáhať vojaci. Prezidentka Zuzana Čaputová zároveň informovala, že niektoré sporné ustanovenia zákona o ochrane verejného zdravia napadne na Ústavnom súde.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu