More

  COVID-19: Viac ako 31-tisíc prípadov a ďalších šesť úmrtí

  Na Slovensku v pondelok pribudlo 705 pozitívne testovaných osôb na ochorenie COVID-19. Počas pondelka však laboratória urobili len 5.946, čo je asi tretina dennej kapacity.

  Ministerstvo zdravotníctva už skorej potvrdilo ďalších šesť úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19. Počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu COVID-19 je tak na čísle 98.

  Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Bratislavskom a Nitrianskom kraji – zhodne po 148, nasleduje Prešovský kraj (140), Žilinský (70), Trnavský (67), Košický (64), Trenčiansky (41) a Banskobystrický (27).

  Medzi včera potvrdenými prípadmi ochorenia COVID-19 je  349 žien a 356 mužov a sú vo veku od niekoľkých mesiacov do 101 rokov.

  [wpcv_do_widget id=wpcv-stats-2]

  V nemocniciach viac

  V nemocniciach je hospitalizovaných 724 pacientov s podozrením na nových koronavírus SARS-CoV-2. Oproti pondelku je to nárast o takmer 100 pacientov.  

  Potvrdené ochorenie COVID-19 má 611 pacientov hospitalizovaných v nemocniciach. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 22 osôb a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 51 pacientov.

  Dobrou správou je, že z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 468 ľudí a celkovo už Na Slovensku prekonalo ochorenie COVID-19 celkovo 8 .004 pacientov.

  Už viac ako 31-tisíc

  Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na Slovensku na ochorenie COVID-19 je doteraz na čísle 31.400. Od začiatku vypuknutia ochorenia COVID-19 sa na Slovensku urobilo 627.978 laboratórnych testov.

  Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 23.298.

  [wpcv_do_widget id=wpcv-data-time-2]

  Plošné testovanie

  Premiér Igor Matovič všetkých v sobotu prekvapil, keď informoval o pláne plošného testovania všetkých Slovákov pomocou antigénových testov. Stále však nie je jasné, či bude testovanie povinné alebo nie. Matovič má v pláne testovať v dvoch vlnách a chce otestovať všetkých Slovákov počas dvoch víkendov. Medzi jednotlivými testovacími vlnami totiž bude jeden týždeň pauza.

  A takéto testovanie, aj keď s vopred neistým výsledkom nebude vôbec lacné. Testy pre štát dodajú celkovo tri firmy. Jedna z firiem má pritom niekoľko tisícový dlh na sociálnom poistení. Všetky tri firmy pritom spolu za 13 miliónov kusov antigénových testov zinkasujú viac ako 52 miliónov eur.

  Nakazených pribúda

  Na Slovensku však masívne pribúda počet nakazených a situácia sa zrejme v najbližších dňoch nezlepší. Za celý minulý týždeň pribudlo celkovo 9.984 nakazených na ochorenie COVID-19.

  Horšie však je, že každým dňom pribúda aj počet pacientov v nemocniciach a tiež počet ľudí na umelej pľúcnej ventilácii. Pribúda však aj úmrtí, keď sme minulý týždeň v jeden deň do štatistiky započítali až 11 nových úmrtí a nasledujúci deň ďalších šesť úmrtí. Už na začiatku týždňa pritom pribudlo päť úmrtí.

  Prehľad za minulý týždeň:

  Nové opatrenia

  Počas minulého týždňa však začali platiť aj mnohé opatrenie, tie napríklad sprísnili nosenie rúšok. Obmedzenia sa dotkli aj niektorých prevádzok a vláda schválila aj zákaz zhromažďovania sa.

  Nové opatrenia:

  Minulý týždeň očervenalo takmer celé Slovensko. Žiadny okres na Slovensku už nie je zelený a ostáva zopár oranžových. Polícia zároveň informovala, že pre nedodržiavanie opatrení riešila už 4-tisíc priestupkov. Hygienikom aj v nemocniciach začali pomáhať vojaci. Prezidentka Zuzana Čaputová zároveň informovala, že niektoré sporné ustanovenia zákona o ochrane verejného zdravia napadne na Ústavnom súde.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu