More

  Matovič zasa vystrájal na Facebooku. Osočoval prezidentku

  Chovanie Igora Matoviča na Facebooku je podobne problematické ako chovanie amerického prezidenta Donalda Trumpa na Twitteri. Dnes sa Matovič obul do prezidentky avšak neprávom.

  Matovič v jednom zo statusov obvinil prezidentku, že je proti plošnému testovaniu aj bez toho aby si vypočula argumenty. „Tak … a pani prezidentka sa podľa Denníka N už rozhodla – je proti plošnému testovaniu. Bohužiaľ ešte predtým ako by si vypočula argumenty. To mi je mimoriadne ľúto,“ napísal Igor Matovič na Facebooku.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10220665645283513&set=a.10216351837281009

  Ak by bol aj status prezidentky pravdivý nebolo by sa asi čomu čudovať, keďže Matovič prezidentku neinformoval o pláne plošného testovania. Skorej ako slovenskú prezidentku a Slovákov samotných o pláne informoval nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú.

  Lenže ako sa neskôr ukázalo, premiér vychádzal iba z chybnej informácie, ktorú zverejnil Denník N. Ten chybne prepísal informáciu z tlačovej správy prezidentky k zvolaniu Bezpečnostnej rady SR.

  “Rozhodne nie som za povinné testovanie, ešte nebodaj pod nejakou sankciou. Pozitívna motivácia je niečo čo, môže fungovať. Určite je to vhodnejší nástroj ako hrozba sankciou,” uviedla prezidentka Zuzana Čaputová.

  Prezidentka na obvinenia Igora Matoviča reagovala aj na Facebooku. „Reakcia na status premiéra Igora Matoviča. Nevyjadrila som sa za a ani proti plošnému testovaniu. Stále nemám dostatok informácií. Vyjadrila som sa len proti tomu, aby bolo povinné. Rovnako si nemyslím, že by účasť na testoch mala byť vymáhaná pod hrozbou sankcií,“ uviedla prezidentka Zuzana Čaputová v reakcii na Igora Matoviča.

  https://www.facebook.com/zcaputova/photos/a.861261877415131/1556201741254471/

  Matovič namiesto ospravedlnenia za vlastnú chybu, keď si namiesto overenia informácií, opäť mal potrebu vyliať srdce na Facebooku, obul do novinárov. Žiaľ, premiér by si mal uvedomiť, že aj novinári sú len ľudia a môžu robiť chyby.

  https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10220666068094083

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu