More

  COVID-19: Skoro 30-tisíc prípadov. Pribúda úmrtí

  V sobotu sa na Slovensku počet pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19 zvýšil o 1.567 osôb a ukončených vyšetrení bolo celkom 10.858.

  Včera pribudlo ďalších šesť úmrtí na ochorenie COVID-19. Počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu COVID-19 je tak aktuálne na čísle 88.

  Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Žilinskom kraji (509), nasleduje Prešovský (342), Trenčiansky (157), Košický (142), Bratislavský (136), Trnavský (123), Banskobystrický (91) a Nitriansky (67).

  Medzi včera potvrdenými prípadmi ochorenia COVID-19 je810 žien a 757 mužov a sú vo veku od niekoľkých mesiacov do 92 rokov.

  [wpcv_do_widget id=wpcv-stats-2]

  V nemocniciach viac

  V nemocniciach je hospitalizovaných 633 pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19 a potvrdené ochorenie COVID-19 má 532 z nich. Opäť tak pribudlo pacientov v nemocniciach.

  Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 21 osôb a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 51 pacientov. Stav sa oproti včerajšiemu dňu nezmenil.

  Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 62 ľudí a celkovo sa už z ochorenia COVID-19 zotavilo 7.359 pacientov.

  Už takmer 30-tisíc

  Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na Slovensku je doteraz na čísle 29.835. Od začiatku vypuknutia ochorenia sa na Slovensku urobilo 617.007 laboratórnych testov.

  Stúpa však počet aktívnych prípadov, keď po včerajšom testovaní je na Slovensku 22.388 aktívnych prípadov ochorenia COVID-19..

  [wpcv_do_widget id=wpcv-data-time-2]

  Zákaz zhromažďovania sa

  Včera na Slovensku pribudlo 504 nových prípadov ochorenia COVID-19 a zároveň sme prekonali 20-tisíc prípadov ochorenia. Opäť išlo hlavne o rodinné kontakty a v Bratislavskom kraji pribudlo zatvorených tried.

  Vláda včera zároveň schválila aj zákaz zhromažďovania sa pre viac ako šesť osôb. Zákaz bude platiť minimálne do konca núdzového stavu ak vláda nepredĺži núdzový stav. V nemocniciach a tiež hygienikom začala pomáhať aj armáda.

  Prichádzajú opatrenia

  Ústredný krízový štáb včera rozhodol o sprísnení opatrení, ktoré sa dotknú hromadných podujatí, obchodov aj reštaurácií. Reštaurácie budú môcť vydávať len jedlo so sebou. Obchody a tiež ostatné prevádzky budú musieť dodržiavať limit jedného zákazníka na 15 metrov štvorcových.

  Zákaz pre hromadné podujatia a zákaz zhromažďovania sa. Opatrenia sa dotknú aj wellnessu a obchodov

  Už od tohto štvrtka budú povinné aj rúška všade vonku bez ohľadu na vzdialenosť od ostatných ľudí. Zatvorené budú aj wellness centrá, fitness centrá, akvaparky, plavárne, kúpaliská a sauny.

  Stredné školy od pondelka prechádzajú na online výučbu

  Zákaz bude aj na všetky hromadné podujatia, či už pôjde o kultúrne, športové alebo cirkevné. Vláda bude dnes rozhodovať aj zákaze zhromažďovania sa.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu