More

  COVID-19: Pribudlo viac ako 2-tisíc prípadov

  Na Slovensku vo štvrtok pribudlo 2.075 pozitívne testovaných osôb na ochorenie COVID-19. Počet ukončených vyšetrení na ochorení na Slovensku bolo 14.010.

  Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 256 ľudí a celkovo je to už 7.182 vyliečených pacientov. Počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu COVID-19 je 71.

  Najviac pozitívnych prípadov bolo v Žilinskom kraji (679), nasleduje Prešovský kraj (435), Trenčiansky (255), Košický (177), Trnavský (155), Bratislavský (135), Banskobystrický (133) a Nitriansky kraj (106).

  Je medzi nimi 1127 žien a 948 mužov, sú vo veku od niekoľkých mesiacov do 93 rokov.

  [wpcv_do_widget id=wpcv-stats-2]

  V nemocniciach viac

  V nemocniciach je hospitalizovaných 540 pacientov, čo je opäť viac ako bolo včera. V nemocniciach pribudli tri desiatky pacientov. Potvrdené ochorenie COVID-19 má 464 z nich.

  Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 18 osôb a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 51 pacientov. Obe čísla sú vyššie ako boli včera.

  Už viac ako 26-tisíc

  Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19 na Slovensku je doteraz 26.300. A od začiatku vypuknutia ochorenia sa u nás urobilo 594.245 laboratórnych testov na nový koronavírus SARS-CoV-2.

  Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 19.047.

  [wpcv_do_widget id=wpcv-data-time-2]

  Zákaz zhromažďovania sa

  Vláda tento týždeň zároveň schválila aj zákaz zhromažďovania sa pre viac ako šesť osôb. Zákaz bude platiť minimálne do konca núdzového stavu ak vláda nepredĺži núdzový stav. V nemocniciach a tiež hygienikom začala pomáhať aj armáda.

  Prichádzajú opatrenia

  Ústredný krízový štáb včera rozhodol o sprísnení opatrení, ktoré sa dotknú hromadných podujatí, obchodov aj reštaurácií. Reštaurácie budú môcť vydávať len jedlo so sebou. Obchody a tiež ostatné prevádzky budú musieť dodržiavať limit jedného zákazníka na 15 metrov štvorcových.

  Zákaz pre hromadné podujatia a zákaz zhromažďovania sa. Opatrenia sa dotknú aj wellnessu a obchodov

  Už od tohto štvrtka budú povinné aj rúška všade vonku bez ohľadu na vzdialenosť od ostatných ľudí. Zatvorené budú aj wellness centrá, fitness centrá, akvaparky, plavárne, kúpaliská a sauny.

  Stredné školy od pondelka prechádzajú na online výučbu

  Zákaz bude aj na všetky hromadné podujatia, či už pôjde o kultúrne, športové alebo cirkevné. Vláda bude dnes rozhodovať aj zákaze zhromažďovania sa.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu