More

  COVID-19: Viac ako 20-tisíc nakazených, včera pribudlo 504 nových

  Na Slovensku pribudlo v nedeľu 504 ľudí s ochorením COVID-19 a medzi pozitívne testovanými je 256 žien a 248 mužov vo veku od 1 do 89 rokov. Laboratória však za včera vykonali len 3.998 testov.

  Najviac pozitívnych testov sa zaznamenalo v Prešovskom kraji (127), nasledoval Košický kraj (121), Bratislavský (80), Trenčiansky (73), Žilinský (50), Trnavský (31), Banskobystrický (14) a Nitriansky (8).

  V nemocniciach viac

  V nemocniciach je hospitalizovaných 393 ľudí s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň. Opäť je to o 5 ľudí v nemocniciach viac ako bolo včera.

  Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 12 osôb a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 36 ľudí. Tieto čísla oproti sobote ostali bez zmeny.

  Pribudlo vyliečených

  Dobrou správou je, že sa vyliečilo ďalších 400 pacientov a spolu tak ochorenie COVID-19 na Slovensku prekonalo už 6031 osôb.

  Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19 je u nás doteraz na čísle 20.355. Od začiatku vypuknutia koronavírusu sa na Slovensku urobilo 552.447 laboratórnych testov.

  Počet potvrdených úmrtí je na čísle 61. Aktívnych prípadov ochorenia je v našej krajine aktuálne 14 263.

  Celá štatistika

  Prichádzajú opatrenia

  Ústredný krízový štáb včera rozhodol o sprísnení opatrení, ktoré sa dotknú hromadných podujatí, obchodov aj reštaurácií. Reštaurácie budú môcť vydávať len jedlo so sebou. Obchody a tiež ostatné prevádzky budú musieť dodržiavať limit jedného zákazníka na 15 metrov štvorcových.

  Zákaz pre hromadné podujatia a zákaz zhromažďovania sa. Opatrenia sa dotknú aj wellnessu a obchodov

  Už od tohto štvrtka budú povinné aj rúška všade vonku bez ohľadu na vzdialenosť od ostatných ľudí. Zatvorené budú aj wellness centrá, fitness centrá, akvaparky, plavárne, kúpaliská a sauny.

  Stredné školy od pondelka prechádzajú na online výučbu

  Zákaz bude aj na všetky hromadné podujatia, či už pôjde o kultúrne, športové alebo cirkevné. Vláda bude dnes rozhodovať aj zákaze zhromažďovania sa.

  Takmer 2-tisíc

  Viac ako tisíc prípadov testy potvrdili aj v sobotu, keď pribudlo 1.054 nových prípadov ochorenia COVID-19. Hygienici potvrdili, že išlo hlavne o dohľadané kontakty.

  Testy za piatok potvrdili rekordný počet nových prípadov ochorenia COVID-19. V piatok pribudlo až 1.887 nových prípadov ochorenia COVID-19. Slovensko sa tak blíži k stavu kedy môže skolabovať zdravotníctvo.

  Hygienici potom informovali, že aj v prípade prípadov za piatok ide hlavne o dohľadané kontakty a v Bratislavskom kraji pribudli obmedzenia aj v ďalších školách.

  Väčšina slovenských okresov sa po piatku už sfarbila na červeno. Tých červených a oranžových je už spolu 70. Slovensko tak zrejme čaká taliansky scenár, ktorý môže znamenať stovky až tisíce úmrtí.

  Viac ako tisíc

  Rekord však potvrdili testy aj vo štvrtok. Na Slovensku za štvrtok pribudlo až takmer 1.200 nových prípadov ochorenia. Po prvý krát však na Slovensku pribudlo viac ako tisíc nových prípadov už v stredu.

  V stredu pribudlo na Slovensku až 1.037 nových prípadov ochorenia COVID-19. Hlavný hygienik Ján Mikas včera upozornil, že mnohí pozitívne testovaní aj napriek príznakom chodili do práce alebo posielali deti do školy.

  Polícia potom v priebehu dňa informovala, že tvrdšie kontroly zavedie pre nedodržiavanie opatrení najmä na Orave, kde je už viac ako 1.300 nových prípadov.  

  Pribúda nových

  Rekordný počet nových prípadov pritom pribudol aj v utorok, keď testovanie potvrdilo877 nových prípadov ochorenia COVID-19. Hygienici zároveň upozornili na nezodpovedné správanie mnohých ľudí, ktorí aj napriek príznakom chodili do práce, na hromadné podujatia, či dokonca poslali deti s príznakmi do školy.

  V nedeľu na Slovensku pribudlo 353 nových prípadov ochorenia COVID-19. Úrad verejného zdravotníctva potom potvrdil, že išlo hlavne o dohľadané kontakty zo svadieb a rodinných osláv. V Bratislavskom kraji ochorenie COVID-19 obmedzilo vyučovanie v školách. V pondelok potom pribudlo 320 nových prípadov. Opäť išlo hlavne o dohľadané kontakty.

  Marek
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu