More

  COVID-19: Dohľadané kontakty a ďalšie domovy

  Regionálne úrady verejného zdravotníctva zaznamenali včera 1.054 nových potvrdených prípadov COVID-19 z celkovo 8959 vykonaných laboratórnych vyšetrení. RÚVZ zabezpečujú potrebné protiepidemické opatrenia.

  Početnejší výskyt COVID-19 vo svojej územnej pôsobnosti hlásili aj Regionálne úrady verejného zdravotníctva v Dolnom Kubíne, Bardejove, Prešove, Bratislave, Považskej Bystrici, Trnave, Nitre, Liptovskom Mikuláši, Košiciach a Prievidzi.

  Bardejov a Dolný Kubín

  Prevažne ide o kontakty pozitívne testovaných osôb a kontakty kontaktov zo starších i novších ohnísk nákazy (prevažne rodinné, potom pracovné, školské kontakty, oslavy, svadby, iné spoločenské podujatia).

  V niektorých prípadoch sa podľa hygienikov ešte uskutočňuje epidemiologické vyšetrovanie. Podobná situácia je aj v územnej pôsobnosti RÚVZ Trnava, Nitra, Liptovský Mikuláš, Košice, Prievidza.

  Považská Bystrica (okres Považská Bystrica, Púchov)

  COVID-19 sa vo veľkej časti potvrdil u kontaktov pozitívne testovaných ľudí. Ochorenie sa rozšírilo aj v jednom zo športových klubov.

  Pozitívne testy potvrdili aj u klientov a zamestnancov v jednom zo zariadení sociálnych služieb. V ZSS platí špeciálny režim fungovania a zákaz návštev. O pozitívnych klientov sa stará vyčlenený personál. Zdravotný stav osôb v ZSS je pravidelne monitorovaný.

  Prešov

  V okresoch Prešov a Sabinov ide vo väčšine prípadov o aktívne dohľadané kontakty potvrdených prípadov. COVID-19 sa v menšom množstve objavil aj v jednom zo zariadení sociálnych služieb. Personál má negatívne výsledky. Testovanie naďalej pokračuje. V ZSS sa funguje podľa špeciálneho režimu.

  Hlavne v rodinách

  V súčasnosti sa podľa hygienikov ochorenie COVID-19 začína šíriť najmä v rodinách. Ochorenie bolo okrem kontaktov potvrdené aj u osôb s klinickými príznakmi, ktoré iniciatívne kontaktovali svojho ošetrujúceho lekára, v menšej miere boli zaznamenané aj importy zo zahraničia. Pozitívny test bol potvrdený aj u ďalších osôb indikovaných na testovanie.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu