More

  Zasadá pandemická komisia. Prídu tvrdé opatrenia?

  Na pôde ministerstva zdravotníctva aktuálne zasadá Pandemická komisia, ktoré zrejme rozhodne o prijatí prísnych opatrení. Dôvodom je zvyšujúci sa denný nárast počtu nových prípadov ochorenia COVID-19.

  https://www.facebook.com/MinisterstvoZdravotnictvaSR/posts/701146700754109

  „Už desiaty deň platia sprísnené opatrenia, kvôli ktorým ma nenávidia mnohí, napriek tomu nám počty nových pozitívnych mimoriadne prudko stúpajú. Áno, trvá určitý čas, kým sa vzhľadom na inkubačnú dobu opatrenia prejavia … ale už dnes sa prijaté opatrenia javia ako s gumipuškou na slona – opatrenia by mali šancu zabrať, ak by nárast prípadov nebol tak dramaticky prudký,“ uviedol na Facebooku premiér Igor Matovič.

  Verím, že idioti ako Marián Kotleba či Robert Fico a spol. si aspoň v tejto mimoriadnej situáciu uvedomia, že na ich bludy a posmešky z rúšok teraz desiatky ľudí doplatí životom. Igor Matovič

   

  Za piatok totiž na Slovensku pribudlo až 1.887 nových prípadov ochorenia COVID-19. Je to najvyššie číslo od začiatku pandémie ochorenia COVID-19. Ide zároveň aj skokový nárast oproti štvrtku, keď bolo nakazených necelých 1.200 ľudí.

  Matovič však na Facebooku vyzval aj na okamžité zvolanie Pandemickej komisie a tiež na zajtrajšie zasadanie Ústredného krízového štábu. „Čo teraz? Od ministra zdravotníctva očakávam bezodkladné zvolanie pandemickej komisie ešte v priebehu dnešného dňa … a ministra vnútra na zajtra požiadam o zvolanie Ústredného krízového štábu. ÚKŠ ešte zajtra musí prijať rozhodnutie o nových ochranných opatreniach,“ napísal premiér.

  Matovič sa však na Facebooku obul aj do opozície. Konkrétne si na mušku zobral Roberta Fica a Mariana Kotlebu. „Verím, že idioti ako Marián Kotleba či Robert Fico a spol. si aspoň v tejto mimoriadnej situáciu uvedomia, že na ich bludy a posmešky z rúšok teraz desiatky ľudí doplatí životom,“ zaútočil premiér Matovič na opozíciu.

  Hygienici už skorej potvrdili, že prídu prísnejšie opatrenie a odporúčania. Je tak pravdepodobné, že už od pondelka príde k zatváraniu prevádzok a možno aj škôl.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu