More

  COVID-19: ďalšie prípady na školách v Bratislavskom kraji

  V súvislosti s výskytom nového koronavírusu u dieťaťa navštevujúceho Detský folklórny súbor Klnka v oddiele Veľké deti, bolo RÚVZ Bratislava nariadené prerušenie činnosti tohto súboru do 12.10.2020 a hygienici poučili rodičov detí a zamestnancov.

  V rámci epidemiologického vyšetrovania bolo zistené, že tento oddiel navštevuje 30 detí, ktorým bola nariadená domáca izolácia. Tréner sa musí taktiež podrobiť domácej izolácii a zároveň aj testovaniu na COVID-19.

  „U detí sme pristúpili k možnosti, že v prípade objavenia sa náhleho nástupu aspoň jedného príznakov ako horúčka, kašeľ, bolesti hrdla, dýchavičnosť, sa musia podrobiť odberu biologického materiálu aj deti. Samozrejme, v prípade zhoršenia zdravotného stavu musia všetky osoby, ktorým boli nariadené karanténne opatrenia, bez meškania telefonicky kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára alebo zdravotnú záchrannú službu,“ uviedol Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

  Vyučovanie je z dôvodu výskytu COVID-19 u žiakov prerušené v Materskej škole na Švantnerovej 1 v Bratislava (1 trieda), na Základnej škole Matky Alexie na Palackého 1 v Bratislave (1 trieda), na Gymnáziu Metodova v Bratislave (1 trieda) a do dnes v predškolskej triede na Súkromnej materskej škole Cambridge Internation School na Bohúňovej 4 v Bratislave a v jednej triede na Spojenej škole na Novohradskej 3 v Bratislave.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu