More

  V Česku dva dni po sebe viac ako 5-tisíc. Zavádzajú tvrdé opatrenia

  Viac ako 5-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 v Česku potvrdili testy už druhý deň po sebe. V stredu testy v krajine odhalili 5.337 nových prípadov ochorenia COVID-19. Ešte vyššie číslo potvrdili testy za štvrtok, keď pribudlo 5.394 nových prípadov.

  V stredu však skokovo pribudlo aj úmrtí. České ministerstvo zdravotníctva potvrdilo v stredu 42 úmrtí na ochorenie COVID-19 a ďalších 13 pribudlo vo štvrtok. Celkovo tak ochorenie COVID-19 v Česku už zabilo 869 ľudí.

  Aktuálne je v Česku viac ako 49-tisíc aktívnych prípadov a pribúda aj pacientov v nemocniciach. Aktuálne je v Česku s ochorením COVID-19 viac ako 1.700 pacientov a vo vážnom stave je 360 pacientov.

  [wpcv_do_widget id=wpcv-stats-3]

  V Česku však zavádzajú minimálne na nasledujúce dva týždne prísnejšie opatrenia v boji s ochorením COVID-19. Český minister zdravotníctva Roman Prymula informoval, že stopku dostanú športové podujatia a obmedzenia sa budú týkať aj škôl.

  Musíme obmedziť kontakty osôb. Samozrejme si uvedomujeme, že budú musieť byť opatrenia pre sektory, ktorých sa tieto opatrenia dotýkajú. Roman Prymula

  Druhý stupeň základných škôl prejde na striedavý režim, keď žiaci budú jeden týždeň v škole a jeden týždeň sa budú učiť dištančne. Študenti stredných a vysoký škôl sa budú učiť len online.

  “Musíme obmedziť kontakty osôb. Samozrejme si uvedomujeme, že budú musieť byť opatrenia pre sektory, ktorých sa tieto opatrenia dotýkajú,” uviedol Prymula.

  Výrazné obmedzenia sa dotknú aj športových podujatí. Tie budú môcť byť len vonku a maximálny počet účastníkov bude obmedzený na 20. Stopku na nasledujúce dva týždne dostanú aj najvyššie hokejové a futbalové súťaže.

  Obmedzenia sa dotknú aj reštaurácií, keď budú musieť zatvárať o 20. hodine. Pri jednom stole bude môcť byť zároveň najviac 6 ľudí.

  Prymula tiež uviedol, že zvažuje aj kompletné testovanie celej populácie. Podľa ministra si chorobou už mohlo prejsť až 1,5 milióna ľudí.

  [wpcv_do_widget id=wpcv-data-time-3]

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu