More

  Po bitke v Plaveckom Štvrtku zasahovali policajti, hasiči aj záchranári

  Ošetrenie však potrebovali aj štyria obyvatelia osady, ktorých sa asi sto pobilo. Miestna kolónia je pritom problematická už dlhšiu dobu.

  „Včera podvečer sme na tiesňovej linke prijali desiatky oznámení o nepokojoch v obci Plavecký Štvrtok. Po príchode policajtov do kolónie bolo už z diaľky vidieť predmety lietajúce vzduchom, kamene, sklené fľaše, kovové tyče, tehly a rôzny stavebný odpad. Na základe zistenej situácie sa na miesto dostavili ďalšie policajné poriadkové hliadky,“ uviedla polícia na sociálnej sieti Facebook.

  https://www.facebook.com/KRPZBA/posts/1032391350516728

  Zasahovali hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky, policajti pohotovostného policajného útvaru, psovod so služobným psom, policajti z Malaciek a Bratislavy.

  „Počas služobného zákroku bol jeden z mužov, ktorý hádzal kamene vyzvaný, aby upustil od svojho konania. Muž namiesto poslúchnutia výzvy začal hádzať kamene na policajtov,“ doplnila polícia.

  Kamene zasiahli jedného zo zasahujúcich policajtov, ktorému spôsobili zranenia, ktoré si nevyžiadali lekárske ošetrenie. Muž bol následne za použitia donucovacích prostriedkov obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na príslušné policajné oddelenie. Za svoje konanie už čelí obvineniu z útoku na verejného činiteľa. Vec sa realizuje v tzv. „super rýchlom“ konaní.

  Počas narúšania verejného poriadku a vzájomných útokov medzi obyvateľmi boli ľahko zranené 4 osoby, ktoré na mieste ošetrili zdravotníci. Požiar rodinného domu, ktorý bol tiež nahlásený na tiesňovú linku vznikol na povale a bol uhasený majiteľom.

  „Krátko pred 20.15 bol verejný poriadok obnovený, avšak na mieste zostali policajné hliadky monitorovať situáciu,“ uzatvorili policajti na Facebooku.
  Policajti v danej lokalite naďalej zabezpečujú pravidelný nepretržitý výkon služby s cieľom zabezpečiť ochranu verejného poriadku, života, zdravia a majetku občanov.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu