More

  COVID-19: opäť hlavne dohľadané kontakty. Ďalšie budú pribúdať

  Regionálne úrady verejného zdravotníctva zaznamenali za včerajšok vo svojej územnej pôsobnosti 818 nových potvrdených prípadov COVID-19 z celkovo 8565 laboratórnych vyšetrení.

  Početnejšie prípady ochorenia zaznamenali regionálne úrady v Bratislave, Dolnom Kubíne, Bardejove, Humennom, Nitre, Prievidzi, Senici, Martine, Nových Zámkoch, Starej Ľubovni, Svidníku.

  Hlavne dohľadané

  Regionálne úrady verejného zdravotníctva v Dolnom Kubíne, Humennom, Prievidzi, Senici (pre okresy Senica, Skalica), Svidníku (pre okresy Stropkov, Svidník) a Martine hlásia, že ide prevažne o dohľadané kontakty potvrdených prípadov, ktoré pochádzajú zo svadieb, osláv, rôznych návštev, škôl, pracovísk, aj zdravotníckych zariadení.

  Hygienici z Prievidze zatiaľ nehlásia ďalšie nové prípady COVID-19 v súvislosti so zariadením sociálnych služieb. O výskyte COVID-19 v ZSS hygienici informovali včera.

  [box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””]Na Slovensku sa doteraz vykonalo 492.902 ukončených laboratórnych testov na nový koronavírus SARS-CoV-2 a doteraz bolo pozitívne testovaných 13.139 ľudí. Aktívnych prípadov v našej krajine máme tak aktuálne 8.256.[/box]

  Bardejov

  Významný nárast prípadov COVID-19 spájajú epidemiológovia najmä so svadbami a rodinnými oslavami.

  Infekcia sa podľa všetkého rozšírila prostredníctvom ľudí, ktorí sa zúčastnili či podieľali hneď na viacerých takýchto podujatiach s početnou účasťou. Ochorenie sa objavilo aj u učiteľov a žiakov.

  Lokálny krízový štáb na základe toho rozhodol na desať dní zatvoriť školy v pôsobnosti mesta, cieľom je spomaliť prudké šírenie vírusu. „Je preto kľúčové, aby boli deti nasledujúcich desať dní v domácej izolácii a nefungovali takpovediac v prázdninovom režime,“ uviedli hygienici.

  Košice

  Opäť ide najmä o aktívne dohľadané prípady. Epidemiológovia sledujú a prešetrujú viacero ohnísk nákazy, ide o pracovné, športové aj umelecké kolektívy.

  Stará Ľubovňa

  Po tom, čo sa ochorenie potvrdilo v dome seniorov už boli pretestovaní všetci klienti aj personál. Spomedzi klientov boli pozitívni traja, medzi zamestnancami je 9 aktívnych prípadov. „Postupuje sa podľa opatrení, infikovaní klienti sú v izolácii a stará sa o nich vyčlenený personál,“ doplnil Úrad verejného zdravotníctva.

  Nové Zámky

  Ide o úzke kontakty jednotlivých potvrdených prípadov COVID-19. Počet pozitívne testovaných osôb za včerajší deň sa v zariadení sociálnych služieb v okrese Nové Zámky nezmenil.

  Nitra

  Opäť ide o dohľadané rodinné kontakty a kontakty zo svadieb, vyskytujú sa aj prípady súvisiace so športovými klubmi, školami a pracoviskami.

  „Vo viacerých prípadoch sa v súčasnosti uskutočňuje epidemiologické vyšetrovanie,“ uviedli hygienici.

  Hlavne dohľadané

  Prevažnú časť prípadov tvoria dohľadané kontakty zo starších i novších ohnísk nákazy, ale aj jednotlivých prípadov COVID-19. Kontakty pozitívne testovaných osôb regionálne úrady naďalej aktívne dohľadávajú, preto hygienici predpokladajú, že pozitívne testovaných osôb bude v tejto súvislosti rásť.

  Ochorenie COVID-19 bolo v menšej miere potvrdené aj v rámci importov zo zahraničia a rovnako aj u osôb s klinickými príznakmi, ktoré iniciatívne kontaktovali svojho ošetrujúceho lekára.

  „Rešpektovanie opatrení a nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov od cudzích ľudí a umývanie či dezinfekcia rúk sú nosným pilierom ochrany nášho zdravia,“ uzatvorili hygienici.

  Marek
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu