More

  Veľká zmena na slovenskom bankovom trhu: Poštová banka sa zmení na 365.bank

  Digitálna banka 365.bank dnes oznámila veľké zmeny v rámci skupiny Poštovej banky. Zatiaľ čo doteraz fungovala 365.bank ako odštepný podnik, dnes banka oznámila, že sa stane hlavnou tvárou skupiny.

  „365 od začiatku vznikala s podporou vedenia našej materskej banky a ako pôvodne „inovačný lab“ na testovanie nových technológií vytvorila obrovský potenciál pre celú bankovú skupinu, ktorá sa chce uberať smerom digitalizácie a moderného bankovníctva. Preto po novom preberie značka 365 pobočky našej materskej banky, ako aj jej dcérske spoločnosti. Trišesťpäťka bude i naďalej upevňovať svoju pozíciu digitálnej banky, ale už aj s presahom do offline sveta. Stane sa tak silným hráčom na slovenskom bankovom trhu,“ uviedla banka na svojom blogu.

  Poštová do úzadia

  Banka zároveň na blogu informovala, že pôvodne hlavná banka, Poštová banka, prejde postupne do úzadia. Naďalej bude poskytovať svoje služby najmä na poštách.

  Poštová banka však príde o všetky pobočky. Pobočky totiž preberie práve 365.bank. „Viac investícií do digitálu, viac nových funkcionalít v appke, väčší fokus na klienta, plnú škálu produktov (vrátane hypotéky) a predstavíme aj nový a modernejší pohľad na fungovanie pobočkového bankovníctva. Už prvú lastovičku v offline svete, náš 365.showroom, predstavíme túto jeseň. Našou dlhodobou víziou je pritom uberať sa cestou „omnichannel bankingu,“ doplnila banka na blogu.

  Ambícia konkurovať

  Nová 365.bank má ambíciu s novým konceptom osloviť najmä mladšiu klientelu a postupne predstaviť aj nové produkty. Jedným z nových produktov by sa mala stať aj hypotéka.

  Banka chce aj viac konkurovať veľkej trojke. Poštová banka má aktuálne viac ako 70 pobočiek po celom Slovensku a jej služby možno využiť na viac ako 1500 poštách na celom Slovensku.

  365.bank pritom pred dvomi rokmi začínala ako startup, ktorý chcela Poštová banka využívať aj na testovanie niektorých nových technológii.

  Aj ďalšie zmeny

  Skupinu Poštovej banky však čakajú v dohľadnej dobe viaceré zmeny. Okrem zmeny 365.bank na hlavnú banku, totiž skupina predáva Poštovú poisťovňu.

  Vedenie 365.bank prevezme Andrej Zaťko, ktorý teraz šéfuje práve Poštovej banke. Doterajší šéf 365.bank Marek Šupa prevezme v rámci skupiny digitálny rozvoj a bude tiež riaditeľom nebankovej splátkovej spoločnosti Amico Finance.

  „S cieľom reagovať na nástup digitálnych technológií sme pred dvoma rokmi založili značku 365 a spustili pilotný projekt prvej „mobile first“ banky. V rámci 365.bank sme predstavili pohľad na bankovníctvo, v ktorom vidíme ďalšiu budúcnosť. Poštovú banku pre nových klientov budeme rozvíjať primárne ako banku na pošte, pretože taký je jej dlhoročný pozicioning a vnímanie. Pre vás, našich aktuálnych klientov, sa nič nemení, naďalej budete môcť využívať obsluhu spôsobom, na aký ste zvyknutí. S tým rozdielom, že v pobočkách vás obslúžime pod značkou 365.bank.“ uviedol Andrej Zaťko, generálny riaditeľ skupiny Poštovej banky.

  Turbulentný trh

  Zmien na trhu však bude viacero. Už dlhšiu dobu sa hovorí o odchode niektorých značiek z trhu. Tento rok oznámila napríklad ČSOB kúpu OTP banky Slovensko.

  Banky však tento rok nepríjemne zasiahla aj kríza a hlavne navýšený bankový odvod. Ten niektoré dokonca poslal so straty. Aj keď vláda nakoniec bankám navýšenú osobitú daň zrušila, už len jej zavedenie ukázalo riziká podnikania na Slovensku.

  Je pravdepodobné, že aj naďalej bude dochádzať ku zlučovaniu najmä menších bánk a postupného odchodu niektorých hráčov zo slovenského trhu.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu