More

  Univerzita Komenského a Slovenská technická univerzita prechádzajú na dištančné vzdelávanie

  Univerzita Komenského a Slovenská technická univerzita v Bratislave dnes oznámili, že všetky fakulty prechádzajú na dištančnú formu štúdia. Online vyučovanie zatiaľ platí do odvolania.

  Celkovo sa rozhodnutie o dištančnej forme vzdelávania bude týkať viac ako 32 tisíc študentov oboch univerzít. Na oboch univerzitách sa objavili prípady ochorenia COVID-19 medzi študentami aj zamestnancami.

  Povolené budú len nevyhnutné laboratórne práce a aj to iba pre študentov posledných ročníkov magisterského a spojeného štúdia. Maximálne pritom budú môcť byť pri takomto vzdelávaní len dve osoby.

  Rektori zároveň vyzvali študentov aby opustili aj internáty. Nejde však zatiaľ o nariadenie a opustenie internátov je na dobrovoľnom rozhodnutí študentov. Obe univerzity zároveň potvrdili, že internáty študentom podržia avšak budú platiť poplatok.

  Univerzita Komenského už na webe zverejnila nariadenie, z ktorého vyplýva, že študenti dostanú zľavu na november a december vo výške 100%. Zaplatia tak zrejme len poplatok za ubytovanie za október.

  Marek
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu