0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

44. úmrtie na COVID-19. Vek zomrelých klesá

Ide o 67-ročnú pacientku, ktorá bola hospitalizovaná vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Lučenec. Skonala 18. septembra. Ide tak o 44. úmrtie na COVID-19 na Slovensku. Informovalo o tom Ministerstvo zdravotníctva.

V nemocniciach je k dnešnému dňu hospitalizovaných 185 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 157 z nich. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 16 osôb a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 14 pacientov.

Pacientov pribúda

Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na Slovensku je doteraz na čísle 8.600 a od začiatku vypuknutia ochorenia sa na Slovensku urobilo 440.331 laboratórnych testov na nový koronavírus SARS-CoV-2. Počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 je 44. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 4.458.

Na Slovensku v piatok stúpol počet pozitívne testovaných osôb o ďalších 552, urobilo sa 6483 testov. Počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 je 44.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou nariadil doteraz celkovo 247 pitiev z dôvodu podozrenia z úmrtia v súvislosti s infekciou novým koronavírusom (SARS-CoV-2).

Ďalšie úmrtia?

Podľa Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou počet úmrtí v súvislosti s infekciou novým koronavírusom SARS-CoV-2 v druhej vlne za posledné 2 mesiace narástol oproti prvej vlne (5 mesiacov) o 125 %. Len za ostatné 3 týždne úrad prešetruje 36 úmrtí, čo predstavuje nárast o 45 % z celkového počtu úmrtí od začiatku pandémia ochorenia COVID-19. 

Priemerný vek pacientov bol v prvej vlne 80 rokov a druhej vlne sa znížil na 70 rokov.

Tento týždeň piate

Ministerstvo zdravotníctva SR v pondelok informovalo, že pribudlo jedno potvrdené úmrtie v súvislosti s ochorením COVID-19. Úmrtie však pribudlo aj v utorok.

Ďalšie dva prípady úmrtia potvrdilo ministerstvo zdravotníctva v piatok. Išlo o dve ženy -67-ročnú pacientku z Bratislavy a 87-ročnú pacientku z Michaloviec.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu