0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Británia zariadila Slovensko na červený zoznam. V Británii pritom pribúda dvakrát viac prípadov

Spolu so Slovenskom skončili na červenom zozname krajín aj Dánsko, Island a karibský ostrov Curacao. Dôvodom zaradenia krajín na červený zoznam je zvyšujúci sa počet prípadov ochorenia COVID-19.

Na Slovensku v posledných dňoch rastie počet nových prípadov ochorenia COVID-19. Na Slovensku pribudol rekordný počet v utorok, keď sa po prvý krát prehupol cez 300 prípadov. Za stredu sme však na Slovensku zaznamenali ešte vyšší počet prípadov.

Paradoxne však práve najlepšia nie je ani situácia vo Veľkej Británii, kde tiež dramaticky stúpa počet nových prípadov. Vo štvrtok totiž vo Veľkej Británii potvrdili 6.634 prípadov ochorenia COVID-19.  

Slovensko bude na zozname rizikových krajín od soboty od 4.00 hodiny ráno. Po príchode do Veľkej Británie po tomto čase bude povinná až 14-dňová karanténa. Za jej porušenie hrozí pokuta minimálne vo výške tisíc libier.

Veľká Británia je v prípade Slovenska naďalej na zozname bezpečných krajín. Cestujúci prichádzajúci z Veľkej Británie nepotrebujú ani negatívny test a nemusia ísť ani do karantény a to napriek tomu, že počet potvrdených prípadov na 100-tisíc obyvateľov je v Británii horší ako na Slovensku.

Na Slovensku pribudlo na 100-tisíc obyvateľov 43,7 prípadu na 100-tisíc obyvateľov. Vo Veľkej Británii pribudlo na 100-tisíc obyvateľov takmer dvojnásobný počet prípadov – až 81,8. Ide pritom čísla zverejnené Európskou úniou a vypočítané za posledných 14-dní.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu