More

  COVID-19: hokejisti, svadba aj nezodpovední dovolenkári z Chorvátska

  Regionálne úrady verejného zdravotníctva zaznamenali včera vo svojej územnej pôsobnosti 338 nových prípadov Covid-19 z 6.231 laboratórnych vyšetrení. Početnejšie prípady hlásili RÚVZ v Bratislave, Senici, Trnave, Banskej Bystrici, v Dolnom Kubíne a v Košiciach.

  Senica

  V okrese Skalica zaevidovali prípady kontaktov z monitorovaného ohniska nákazy (hokejový klub). V Skalici preto zasadne aj krízový štáb.

  Aj v prípade okresu Senica išlo o dohľadané kontakty známych prípadov, ale bez epidemiologickej súvislosti s hokejovým klubom v Skalici.

  Trenčín

  Väčšinu prípadov tvorili dohľadané kontakty pozitívnych osôb zo známeho ohniska (svadba). RÚVZ eviduje aj jeden import, v ďalších prípadoch pokračuje epidemiologické vyšetrovanie.

  Banská Bystrica

  V dvoch prípadoch (rodinné ohnisko) sa ešte neskončilo epidemiologické vyšetrovanie, väčšinu prípadov tvoria dohľadané kontakty pozitívnej osoby, ktorá sa nakazila kontaktom v inom okrese.

  Dolný Kubín

  Pokračuje dohľadávanie kontaktov pozitívnych osôb v epidémii, ktorá sa rozšírila po autobusovom zájazde do Chorvátska. Najmä z toho ohniska pochádza väčšina prípadov v pôsobnosti RÚVZ v Dolnom Kubíne.

  Vydal preto protiepidemické opatrenia pre okresy Tvrdošín a Námestovo, ktoré obmedzuje napríklad hromadné podujatia, svadby aj otváracie hodiny barov a reštaurácií. Podobné opatrenia budú v najbližších dňoch platiť aj pre okres Dolný Kubín.

  Košice

  Zväčša ide o dohľadané kontakty infikovaných ľudí a importované prípady (preventívne testovaní zahraniční študenti).

  Objavili sa aj dva sporadické prípady bez epidemiologickej súvislosti s už potvrdenými prípadmi a bez cestovateľskej anamnézy.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu