More

  COVID-19: Štyridsiate úmrtie na pľúcnu formu ochorenia COVID-19

  Zomrel 8. septembra a včera na základe výsledkov pitvy a laboratórnych analýz odborníci absolútne vyhodnotili dôvod – pľúcna forma COVID-19. Oficiálne je tak na Slovensku potvrdených 40 úmrtí na toto ochorenie. 

  Naopak, ako primárna príčina úmrtia, sa ochorenie COVID-19 nepotvrdilo v týchto mediálne známych prípadoch:

  • úmrtie 80-ročnej pacientky v ÚNV Ružomberok, 1.9.2020, 
  • úmrtie 15-ročnej pacientky v FNsP Nitra, 7.9.2020, 
  • úmrtie 78-ročného pacienta v NsP Prešov, 13.9.2020.

  V šetrení je od začiatku septembra naďalej najmenej 11 prípadov. Špecialisti hodnotia, či primárnou príčinou úmrtí bolo ochorenie COVID-19. Ide o prípady, kde boli pacienti z nemocníc na celom Slovensku pred úmrtím pozitívne testovaní na nový koronavírus. 

  V nemocniciach je hospitalizovaných 121 pacientov. Z nich 92 má potvrdené ochorenie COVID-19. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 9 osôb a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 9 pacientov.

  Celkový počet pozitívne testovaných ľudí v našej krajine je doteraz 6.756, od začiatku vypuknutia ochorenia sa u nás urobilo 414.200 laboratórnych testov. Počet potvrdených úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19 od dnešného dňa 40. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 3146.

  Ministerstvo zdravotníctva zdôrazňuje v tomto období mimoriadnu dôležitosť prevencie, ako aj osobnú zodpovednosť. „Ak chceme úspešne zvládnuť druhú vlnu pandémie, rozhodujúce je dodržiavanie pravidiel. Veríme, že dokážeme byť disciplinovaní aspoň v primárnom dodržiavaní pravidiel ROR: nosenie Rúšok, dostatočný Odstup a dezinfekcia Rúk,“ uviedlo Ministerstvo zdravotníctva. 

  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu