More

  COVID-19: V nedeľu pribudlo 79 prípadov

  Na Slovensku v nedeľu pribudlo 79 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19 a laboratória urobili 1952 testov na nový koronavírus SARS-CoV-2. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 23 ľudí a celkovo sa už zotavilo 3.571 pacientov.

  Najvyšší počet nových prípadov testy opäť odhalili v Bratislave a dvojciferný počet nových prípadov potvrdili testy ešte v okrese Trenčín. Z krajov na tom bol opäť najhoršie Bratislavský a dvojciferný počet prípadov pribudol v Trenčianskom a Trnavskom kraji. Naopak v Banskobystrickom kraji nepribudol v nedeľu žiadny nový prípad ochorenia COVID-19.

  Pozitívny výsledok testov mali ľudia vyšetrení v okresoch (počet nových prípadov ochorenia COVID-19 uvádzame v zátvorke): Bratislava (19), Trenčín (10), Dunajská Streda (6), Prievidza (5), Senec (5), Trnava (4), Galanta (3), Hlohovec (3), Ilava (3), Košice (3), Ružomberok (2), Stará Ľubovňa (2), Topoľčany (2) a po jednom prípade v okresoch Čadca, Humenné, Malacky, Námestovo, Nové Zámky, Partizánske, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Skalica, Svidník a Šaľa. Je medzi nimi 47 žien a 32 mužov, sú vo veku od 16 do 86 rokov.

  V nemocniciach je hospitalizovaných 121 pacientov a potvrdené ochorenie COVID-19 má 92 z nich. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 9 osôb, pričom podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 9 pacientov.

  Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na Slovensku je doteraz na čísle 6.756 a od začiatku vypuknutia ochorenia sa u nás urobilo 414.200 laboratórnych testov na nový koronavírus SARS-CoV-2. Počet potvrdených úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19 je 39. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 3146.


  Widget not in any sidebars

  Počet pozitívne testovaných za kraje

  KrajPrírastokCelkovo
  Banskobystrický kraj0370
  Bratislavský kraj251 861
  Košický kraj3799
  Nitriansky kraj4592
  Prešovský kraj5745
  Trenčiansky kraj21846
  Trnavský kraj17674
  Žilinský kraj4869

  Aj na školách

  Univerzita Komenského v Bratislava potvrdila aj dva prípady ochorenia na internátoch. Pre šírenie ochorenia COVID-19 zatvorili hygienici aj niekoľko škôl v Bratislave.

  V utorok pribudlo 92 nových prípadov ochorenia COVID-19. Pod nižší počet potvrdených prípadov sa však podpísal hlavne nižší počet zrealizovaných testov. V stredu však Ministerstvo zdravotníctva potvrdilo aj jedno nové úmrtie na ochorenie COVID-19.

  V stredu však prišlo aj k rozuzlenou kauzy svadby. Pandemická komisia Ministerstva zdravotníctva navrhovala obmedziť svadby na maximálne 30 hostí. Premiér Igor Matovič však nakoniec pretlačil návrh, ktorý umožňuje mať na svadbách až 100 hostí. Pri nedržaní pravidiel však podnikom hrozia vysoké pokuty.

  Červené Slovensko

  V stredu hygienici oznámili aj ďalšie obmedzenia na školách v Bratislave. V stredu celkový počet prípadov ochorenia COVID-19 na Slovensku prekonal hranicu 6.000 potvrdených prípadov. Vysoký počet nových prípadov spôsobila aj lokálna epidémia v hokejovom klube v Skalici.

  Vo štvrtok potom pribudlo až 235 nových prípadov ochorenia COVID-19. Pre vysoké počty nových prípadov sa niektoré okresy Slovenska ocitli medzi oranžovými a červenými. Budú v nich tak zrejme platiť prísnejšie pravidlá.

  Červené okresy sú po včerajšom testovaní: Trnava, Nitra, Trenčín, Žarnovica, Púchov, Lučenec, Tvrdošín, Michalovce, Sobrance, Snina a celá Bratislava.

  Medzi oranžové okresy patria: Skalica, Malacky, Pezinok, Senec, Dunajská Streda, Galanta, Považská Bystrica, Veľký Krtíš, Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš, Stará Ľubovňa, Prešov, Sabinov, Vranov nad Topľou.

  Rekordný piatok

  Rekordným bol však v prípade situácie na Slovensku piatok. V piatok totiž pribudlo až 290 nových prípadov ochorenia COVID-19. Išlo o najväčší denný prírastok počtu nových prípadov od začiatku pandémie.

  Hygienici sa pre zvyšujúci sa počet nových prípadov rozhodli pre prísnejšie opatrenia v mestách Tvrdošín a Trstená. Hygienici tiež potvrdili, že väčšina nových prípadov súvisí s už lokalizovanými ohniskami nákazy. Zdrojom nákazy sú tak hlavne svadby a rodinné oslavy.

  V Bratislavskom kraji však išlo hlavne opäť o import a hygienici obmedzili vyučovanie na ďalšej škole. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave vydal aj aktualizované opatrenie, ktoré umožňuje väčšie hromadné podujatia aj svadby v okresoch Bratislava, Senec a Pezinok.

  Vysoké čísla však potvrdili testy aj v sobotu, keď odhalili až 131 nových prípadov ochorenia COVID-19. Parlament tiež schválil zmeny pri pandemickej OČR a ministerstvo práce informovalo, že po prvý krát od začiatku koronakrízy klesla nezamestnanosť.

  Vývoj vo svete


  Widget not in any sidebars
  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu