More

  V Česku rastie počet nakazených. Pribudlo ich viac ako 2000

  V susednej Českej republike sa výrazne zhoršuje situácia. Dramaticky rastie počet chorých na ochorenie COVID-19, rastie aj počet pacientov v nemocniciach a rastie aj počet úmrtí na COVID-19.

  Za včerajší deň testy v Česku potvrdili až 2.139 nových prípadov ochorenia COVID-19. Od začiatku pandémie tak v Česku odhalili už 41.032 prípadov ochorenia COVID-19.

  Počet aktívnych prípadov stúpol už na 17.622. V nemocniciach je aktuálne 388 pacientov a v ťažkom stave je až 81 pacientov. Stúpol aj počet úmrtí na ochorenie COVID-19. Česko k dnešnému dňu hlási už 482 obetí.

  [wpcv_do_widget id=wpcv-stats-3]

  Minulý týždeň ako riešenie zvyšujúceho sa počtu prípadov dokonca zvažovalo české ministerstvo zdravotníctva obmedzenie testovania. Testovať chceli zdravotníci len pacientov s klinickými príznakmi. V krajine má však väčšina pacientov iba mierne príznaky alebo žiadne a títo by tak ochorenie šírili ďalej.

  Aj napriek odporu premiéra Igora Matoviča nakoniec Ústredný krízový štáb rozhodol o zaradení Česka medzi červené a teda rizikové krajiny. Na hraniciach bude už od piatka platiť prísnejší režim. Zaradenie Česka na zoznam červených krajín odporúčala Pandemická komisia Ministerstva zdravotníctva SR.

  [wpcv_do_widget id=wpcv-data-time-3]

  Obmedzenia, ktoré však zaviedlo Slovensko voči Česku sú skôr kozmetické a reálne môžu naďalej znamenať šírenie nákazy z Česka. Hranice s Českom totiž nebudú zatvorené a polícia bude robiť len náhodné kontroly. Podľa údajov Európskej únie pritom v Česku pribúda tretí najvyšší počet nakazených z celej EÚ. Horšie na tom v EÚ je už iba Francúzsko a Španielsko.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu