0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

iPad 8. generácie: iba mierne zmeny hardwaru

Apple včera predstavil niekoľko nových hardwarových zariadení. Jedným z nich je aj už ôsma generácia tabletu iPad. Ak ste však dúfali vo výraznejšie zmeny, máte smolu. Apple iba oprášil straší hardware s iPhonu X.

Novým hnacím motorom iPadu 8. generácie bude procesor Apple A12 Bionic, ktorý má 6-jadrové CPU a 4-jadrové GPU. Vynovený tablet by tak mal priniesť vyšší výkon a aj o niečo dlhšiu výdrž na jedno nabitie.

Displej bude mať uhlopriečku 10,2 palca a pôjde o Retina panel. Apple sľubuje, že výkon nového iPadu by mal byť až o 40% vyšší ako v predchádzajúcej generácie iPadu. Apple tvrdí, že aj základný iPad by mal zvládnuť prácu s obsahom vo vysokom rozlíšení.

Diskusiu k novému iPadu 8. generácie nájdete v diskusnom fóre.

Nová generácia iPadu bude podporovať aj pero Apple Pencil (podporovaná však bude len prvá generácia Apple Pencil), chýbať nebude Smart konektor pre pripojenie príslušenstva aj aj USB-C konektor, ktorý nahradí lightning konektor.

Po stránke vzhľadu však žiadne zmeny nečakajte. Nechýbajú obrovské rámčeky okolo displeja aj klasické hardwarové tlačidlo s podporou Touch ID.

Apple tak v prípade iPadu 8. generácie vymenil iba vnútornosti. Vzhľadovo ide o rovnaké zariadenie ako predchádzajúce generácie iPadov. Poteší však cena – základný model bez podpory LTE sietí bude začínať s cenou 379 eur. Samozrejme k dispozícii bude aj verzia s podporou LTE sietí. Nový iPad 8. generácie sa dostane na pulty obchodov už v piatok.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu