More

  iPad 8. generácie: iba mierne zmeny hardwaru

  Apple včera predstavil niekoľko nových hardwarových zariadení. Jedným z nich je aj už ôsma generácia tabletu iPad. Ak ste však dúfali vo výraznejšie zmeny, máte smolu. Apple iba oprášil straší hardware s iPhonu X.

  Novým hnacím motorom iPadu 8. generácie bude procesor Apple A12 Bionic, ktorý má 6-jadrové CPU a 4-jadrové GPU. Vynovený tablet by tak mal priniesť vyšší výkon a aj o niečo dlhšiu výdrž na jedno nabitie.

  Displej bude mať uhlopriečku 10,2 palca a pôjde o Retina panel. Apple sľubuje, že výkon nového iPadu by mal byť až o 40% vyšší ako v predchádzajúcej generácie iPadu. Apple tvrdí, že aj základný iPad by mal zvládnuť prácu s obsahom vo vysokom rozlíšení.

  Diskusiu k novému iPadu 8. generácie nájdete v diskusnom fóre.

  Nová generácia iPadu bude podporovať aj pero Apple Pencil (podporovaná však bude len prvá generácia Apple Pencil), chýbať nebude Smart konektor pre pripojenie príslušenstva aj aj USB-C konektor, ktorý nahradí lightning konektor.

  Po stránke vzhľadu však žiadne zmeny nečakajte. Nechýbajú obrovské rámčeky okolo displeja aj klasické hardwarové tlačidlo s podporou Touch ID.

  Apple tak v prípade iPadu 8. generácie vymenil iba vnútornosti. Vzhľadovo ide o rovnaké zariadenie ako predchádzajúce generácie iPadov. Poteší však cena – základný model bez podpory LTE sietí bude začínať s cenou 379 eur. Samozrejme k dispozícii bude aj verzia s podporou LTE sietí. Nový iPad 8. generácie sa dostane na pulty obchodov už v piatok.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu