More

  Tragický deň vo Vysokých Tatrách. Hory si vybrali krutú daň

  Záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) okamžite požiadali o súčinnosť posádku leteckých záchranárov, ktorá zobrala na palubu vrtuľníka záchranára HZS a smerovali do Velickej doliny.

  Na mieste bol vysadený záchranár HZS, ktorý žiaľ zistil, že osoby utrpeli pri páde zranenia nezlučiteľné so životom. Následne posádka leteckých záchranárov smerovala na pomoc chlapcovi do Červenej dolinky.

  Záchranári HZS požiadali o súčinnosť Letku MV SR, za ktorej pomoci boli telá transportované, do Starého Smokovca, kde boli odovzdané príslušníkom PZSR a pohrebnej službe. Totožnosť osôb a príčina nešťastia je zatiaľ neznáma.

  Počas prebiehajúcej záchrannej akcie prijali leteckí záchranári na palube ďalšie hlásenie o pomoc v horách. Posádka smerovala k Jahňaciemu štítu. 7-ročného chlapca tam padajúca skala zasiahla do hlavy. Po evakuácií z miesta bol chlapec preložený na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave s ľahším poranením hlavy bol letecky prevezený na letisko v Poprade, kde bol odovzdaný do starostlivosti privolaných pozemných záchranárov.

  A momentálne prebieha ďalšia záchranná akcia horolezca. Bližšie informácie zatiaľ Horská záchranná služba neposkytla.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Odporúčame

  aj ďalšie