More

  COVID-19: Pribudli štyri potvrdené úmrtia

  Na Slovensku pribudli štyri potvrdené úmrtia v súvislosti s ochorením COVID-19. Celkovo tak na Slovensku evidujeme 37 úmrtí. Štyri nové úmrtia sú potvrdené na základe vykonaných pitiev zosnulých a všetkých indikovaných pomocných laboratórnych vyšetrovacích metód. 

  Na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 zomrela 22. augusta 89-ročná žena vo Fakultnej nemocnici v Prešove, 23. augusta 78-ročná žena vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, v rovnaký deň 83-ročný muž vo Fakultnej nemocnici v Prešove a 30. augusta 64-ročný muž v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku.

  V týchto počtoch pritom ešte nie sú započítané dve ďalšie úmrtia, o ktorých včera informovala Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku. Slovenské ministerstvo zdravotníctva totiž o úmrtiach oficiálne informuje až po vykonaní súdnej pitvy, ktorá potvrdí príčinu úmrtia.

  V nemocniciach je s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň hospitalizovaných 99 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 73 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 11 pacientov a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje aktuálne 7 pacientov.

  Celkový počet pozitívne testovaných v našej krajine doteraz je 4.042 a počet ukončených laboratórnych testov na nový koronavírus SARS-CoV-2 dosiahol počet 340.123.

  Počet aktívnych prípadov na Slovensku stúpol na 1.482.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu