More

  Bratislavský poslanec Adam Berka vyvolal paniku. Pre vlastné nezodpovedné správanie

  Nezodpovednosť ľudí ozaj nepozná hranice. Zarážajúce je správanie bratislavského mestského poslanca Adama Berku, ktorý kandidoval za Team Vallo. Poslanec nedodržiaval žiadny sociálny odstup a behal po baroch počas inkubačnej doby. Behom víkendu dokonca niektoré z barov navštívil opakovane.

  „Bol som v meste pár dní po sebe, medzi ľuďmi, v niekoľkých baroch, v jednom klube a na diskotéke. Konkrétne bol som v Bukowskom 13.8., vo WAXe 13.8. na hiphope, v Luna bare piatok 14.8., v Baudelaire bare 13., 14.8., rozprával som sa s ľuďmi na ulici, tancoval v uzatvorených priestoroch Luny, a v sobotu som šiel na Flaam fest do Nitry. Toto boli len tri dni pred vypuknutím prechladnutia (COVIDu), predtým som sa normálne pohyboval v meste a riešil pracovné stretnutia a chodil do obchodov,“ uviedol Berka na Facebooku.

  Nečakal a spôsobil chaos

  Na Facebooku sa poslanec priznal k tomu, že ho pozitívne testovali na ochorenie COVID-19. Jeho status spôsobil paniku a na bratislavské Kramára prišli stovky ľudí dať sa otestovať. Poslanec svojím statusom vystavil stovky ľudí potencionálnej nákaze.

  „Ak chcete testy, zaregistrujte sa na webe “korona.gov.sk” ak napíšete, že ste boli v kontakte s pozitívne testovaným človekom, dostanete zrejme termín, ak ste so mnou v kontakte neboli, choďte na Kramáre bez objednania. Žiaľ otestovanie 10 ľudí trvá hodinu,“ napísal poslanec na Facebooku.

  Nepozná pravidlá?

  V statuse poslal poslanec na Kramáre aj keď na webe korona.gov.sk sú jasne uvedené pravidlá. Na bratislavské Kramáre sa, tak na testovanie bez objednania v jeden deň dostavili stovky ľudí. Prečo poslanec poslal ľudí priamo na Kramáre už v statuse neuviedol.

  Situáciu muselo hasiť Ministerstvo zdravotníctva aj Univerzitná nemocnica Bratislava. Na Facebooku upozornili na správny postup – objednať sa na test cez web korona.gov.sk a počkať na SMS, ktorá oznámi miesto, dátum aj čas testu. Iba takto dokážu na odberných miestach zabezpečiť dodržiavanie pravidiel.

  „Ak sa chystáte otestovať na COVID-19, prosíme, najskôr sa zaregistrujte cez elektronický formulár. Na základe toho Vám bude vydaný tzv. covid pass s presným časom a miestom, kde sa vykoná odber vzoriek. Tento krok eliminuje zhromažďovanie sa veľkého počtu ľudí pred odberovými miestami,“ uviedlo Ministerstvo zdravotníctva SR na Facebooku.

  https://www.facebook.com/MinisterstvoZdravotnictvaSR/posts/664350434433736

  Nedostatok miest?

  Poslanec Berka sa na Facebooku posťažoval aj na nedostatok testovacích miest na COVID-19 v Bratislave. Podľa statusu chce Berka situáciu riešiť s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva. Kompetenciu však na to mestský poslanec nemá.

  „V Bratislave je urgentný nedostatok odberných miest (Kramáre, Ružinov, Antolská) kapacity sú nedostačujúce, zriadenie väčšieho množstva odberných miest bude musieť Regionálny úrad verejného zdravotníctva a taktiež musí dôjsť k zmene legislatívy, aby odbery mohli vykonávať aj študenti,“ napísal Berka na Facebook.

  Podľa čoho poslanec Berka posudzuje, že je v Bratislave málo odberných miest ostáva zahalené rúškom tajomstva. Aj v samotnom príspevku niektorí diskutujúci uvádzajú, že nemali žiadny problém sa na test objednať.

  Spôsobil chaos

  „Žiaľ, pán poslanec svojím statusom spôsobil to, že pred mobilným odberovým miestom na Kramároch sa v pondelok zhromaždili stovky ľudí, čo je v aktuálnej epidemiologickej situácii neprípustné,“ zdôraznila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Eva Kliská.

  „V odberovom mieste na Kramároch sú vyšetrené aj osoby bez COVID passu, ale iba v prípade, ak vykazujú jasné príznaky tohto ochorenia,“ doplnila Kliská.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu