More

  Krajčí: druhá vlna bude horšia ako prvá. Zvážte cesty do Chorvátska

  Na Slovensku za včera pribudlo až 100 nových prípadov ochorenia COVID-19. Je to tretí najvyšší počet chorých od začiatku pandémie za jeden deň.

  Podľa Krajčího bude druhá vlna pandémie ochorenia na Slovensku horšia ako bola prvá. Dokazujú to aj štatistiky počtu chorých aj štatistiky počtu ľudí, ktorí musia byť hospitalizovaní.

  Podľa Krajčího však jedno číslo nie je smerodajné, keďže po víkende vždy úrady regionálne verejného zdravotníctva dohľadávajú kontakty z pozitívne testovanými počas piatku a víkendu. Počas víkendu laboratória totiž výrazne menej testujú ako počas pracovných dní. Niektoré odberové miesta počas víkendu vôbec nefungujú.

  “Vzhľadom na uvoľnené opatrenia je možné očakávať, že druhá vlna pandémie bude minimálne na Slovensku, čo sa týka početnosti prípadov a hospitalizovaných ľudí, výraznejšia ako prvá,“ povedal Marek Krajčí.

  Krajčí zároveň upozornil, že by občania Slovenska mali zvážiť cestovanie do Chorvátska. Aj keď Slovensko zatiaľ zoznam rizikových krajín neprehodnocovalo, iné krajiny už Chorvátsko zaradilo medzi rizikové. V Chorvátsku výrazne rastie počet nových prípadov ochorenia COVID-19, minulý týždeň zazanmenali v jeden deň až 180 nových prípadov. .

  Pandemická komisia ministerstva zdravotníctva chce zoznam rizikových krajín prehodnocovať až k 1. septembru. Ministerstvo zdravotníctva minulý týždeň potvrdilo, že Slovensko má schválený nový pandemický plán pre boj s ochorením COVID-19.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu