More

  Bieloruský veľvyslanec na Slovensku sa postavil za demonštrantov

  Vyjadrenie bieloruského veľvyslanca na Slovensku Igora Alexandroviča Leščeňu, si všímal aj slovenský minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok.  

  „Zaznamenal som zásadné vyjadrenie bieloruského veľvyslanca na Slovensku. Jeho slová potvrdzujú aj naše hodnotenie súčasnej situácie v Bielorusku, ktorá je taká vážna, že sa k nej verejne a kriticky vyjadruje už aj predstaviteľ bieloruskej diplomacie. Je to silný signál od seniorneho bieloruského diplomata, ktorý takýmto odvážnym a jasným postojom prejavuje podporu svojim spoluobčanom,“ uviedol Ivan Korčok na Facebooku.

  Bieloruský veľvyslanec vo videu otvorene podporil demonštrantov, ktorí nesúhlasia s výsledkami minulotýždňových prezidentských volieb.

  “Som solidárny s tými, ktorí vyšli do ulíc bieloruských miest v rámci pokojných sprievodov, aby bolo ich hlas počuť. Ako rodák z mesta Žodzina som s vami – pracovníkmi BelAZ-u a kováčskeho závodu…” uviedol bieloruský veľvyslanec Leščeňa.

  Lukašenko včera pohrozil, že do krajiny pozve Rusov ak sa situácia neupokojí. Masové demonštrácie sa odohrali v Minsku aj včera. Do ulíc hlavného mesta vyšli tisíce ľudí. Demonštrácie však už boli pokojnejšie bez brutálnych zásahov polície.  

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu