0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Bielorusko prepustí všetkých zadržaných demonštrantov

Bieloruské úrady informovali, že dnes prepustia všetkých viac ako 6000 zadržaných demonštrantov. Masové demonštrácie v Bielorusku začali po tom ako úrady zverejnili predbežné výsledky víkendových prezidentských volieb v ktorých vyhral autoritársky prezident Alexandr Lukašenko.

Polícia pri masových demonštráciách v prvých dňoch proti demonštrantom používala gumové projektily, vodné delá, slzotvorný plyn a tiež zábleskové granáty. Neskôr dokonca použila polícia ostrú muníciu a pri demonštráciách prišli o život dvaja ľudia.

Opozícia stále hlasnejšie volá po nových prezidentských voľbách. Po prepustení prvých demonštrantov z väzenia sa navyše objavili informácie, že ich policajti vo väzení mali mučiť.

Na sociálnych sieťach sa objavili fotky, na ktorých sú vidieť následky zásahov policajtov a tiež mučenia vo väzení. Policajti mali nútiť zadržaných demonštrantov ležať v hline pričom ich policajti mlátili.

Niektoré svedectvá hovoria aj o tom, že policajti sa mali zadržaným demonštrantov vyhrážať znásilnením. Polícia začala zadržaných demonštrantov prepúšťať pod podmienkou, že sa nebudú už zúčastňovať na demonštráciách.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu