More

  Bielorusko prepustí všetkých zadržaných demonštrantov

  Bieloruské úrady informovali, že dnes prepustia všetkých viac ako 6000 zadržaných demonštrantov. Masové demonštrácie v Bielorusku začali po tom ako úrady zverejnili predbežné výsledky víkendových prezidentských volieb v ktorých vyhral autoritársky prezident Alexandr Lukašenko.

  Polícia pri masových demonštráciách v prvých dňoch proti demonštrantom používala gumové projektily, vodné delá, slzotvorný plyn a tiež zábleskové granáty. Neskôr dokonca použila polícia ostrú muníciu a pri demonštráciách prišli o život dvaja ľudia.

  Opozícia stále hlasnejšie volá po nových prezidentských voľbách. Po prepustení prvých demonštrantov z väzenia sa navyše objavili informácie, že ich policajti vo väzení mali mučiť.

  Na sociálnych sieťach sa objavili fotky, na ktorých sú vidieť následky zásahov policajtov a tiež mučenia vo väzení. Policajti mali nútiť zadržaných demonštrantov ležať v hline pričom ich policajti mlátili.

  Niektoré svedectvá hovoria aj o tom, že policajti sa mali zadržaným demonštrantov vyhrážať znásilnením. Polícia začala zadržaných demonštrantov prepúšťať pod podmienkou, že sa nebudú už zúčastňovať na demonštráciách.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu