More

  Na Slovensku je druhá vlna koronavírusu, potvrdil to Marek Krajčí

  Minister zdravotníctva Marek Krajčí pre malou chvíľou potvrdil, že na Slovensku už máme druhú vlnu ochorenia COVID-19. Krajčí zároveň požiada o opätovné zvolanie konzílium odborníkov.

  Krajčí zároveň vyzval aby sa ľudia úplne vyhli cestovaniu do zahraničia. Je pravdepodobné, že Slovensko prehodnotí niektoré „zelené“ alebo inak bezpečné krajiny.

  Máme pandemický plán

  Mikas počas tlačovej konferencie povedal, že sa obával ešte oveľa väčšieho nárastu počtu nových prípadov ochorenia COVID-19 ako sa budú Slováci vracať zo zahraničných dovoleniek.

  “Osobne som sa bál, že tie čísla budú ešte väčšie, keď sa budú ľudia vracať z dovolenkových destinácií,” povedal hlavný hygienik Ján Mikas počas tlačovej konferencie po zasadnutí pandemickej komisie.

  https://www.facebook.com/MinisterstvoZdravotnictvaSR/posts/654428678759245

  Tá pritom na dnešnom zasadnutí schválila aj pandemický plán, ktorý Slovensko použije aj pri práve prebiehajúcej druhej vlne ochorenia COVID-19.

  Situácia pod kontrolou

  Podľa hlavného hygienika aj ministerstva zdravotníctva je aktuálna epidemiologická situácia pod kontrolou a to aj napriek zhoršujúcej sa situácii.  Podľa Mareka Krajčího existuje aj plán pre prípad, že by sa ochorenia COVID-19 potvrdilo v niektorej z veľkých firiem. Úrad verejného zdravotníctva nechce ani v takomto prípade pristupovať k zatváraniu takýchto prevádzok.

  Čestné vyhlásenie

  Je otázne aké opatrenia príjme konzílium odborníkov, ktoré zvolanie bude požadovať minister zdravotníctva Marek Krajčí. Konzílium by sa malo zísť zajtra alebo vo štvrtok. Už skorej sa však objavili informácie, že aj v prípade druhej vlny sa nebudú zavádzať rovnako prísne opatrenia ako tomu bolo pri prvej vlne.

  Sprísnenie však bude čakať na rodičov deti vracajúcich sa do školy. Krajčí bude požadovať aby deti pri návrate do školy predložili čestné vyhlásenie, že s rodičmi neboli kdekoľvek v zahraničí. Je jedno, že z ktorej krajiny by sa rodičia s deťmi vrátili.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Odporúčame

  aj ďalšie