More

  V Bohumíne zomrelo pri požiari bytu 11 ľudí

  Požiar bytu na 11. poschodí bytového domu v Bohumíne skončil mimoriadne tragicky a ide o najhorší požiar za posledných 30 rokov v Česku. Vyžiadal si až 11 obetí.

  „V popoludňajších hodinách sme mali nahlásený požiar výškovej budovy. Po príchode sme zistili, že došlo k požiaru na jedenástom poschodí a jeho rozšírenie do ďalšieho poschodia. V tejto chvíli máme požiar lokalizovaný a vykonávame jeho likvidáciu,” povedal hovorca hasičov Lukáš Popp.

  Priamo pri požiari podľa tlačového hovorcu hasičov zomrelo šesť ľudí pritom tri boli maloleté osoby. Ďalších až päť ľudí vyskočilo z okna bytu na 12. poschodí zrejme v snahe zachrániť sa pred šíriacim sa ohňom.

  Video z požiaru (zdroj: Facebook)

  “Požiar má tragické následky. Môžeme potvrdiť, že niektorí ľudia vyskočili z okna, zisťujeme presný počet obetí, podrobnejšie informácie zatiaľ nemáme. Príčina požiaru je v šetrení,” dodal. Prvé správy hovorili o 10 obetiach požiaru.

  Neskôr však šéf hasičov Moravskoslezského kraja potvrdil 11 obetí požiaru. “Začalo horieť na 11. poschodí, požiar sa rozhorel veľmi intenzívne, teraz je zlikvidovaný. V byte sú tri dospelé osoby mŕtve a tri deti, päť ľudí vyskočilo z bytu nad tým, ale utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom,” povedal šéf Moravskoslezských hasičov Vladimír Vlček.

  Pri požiari sa však zranil vážne aj jeden z hasičov. Informoval o tom na sociálnej sieti Twitter český minister vnútra Jan Hamáček. Bližšie informácie k zranenému hasičovi však neviedol.

  „Obrovská tragédia dnes v Bohumíne … Prí požiaru výškového domu zomrelo min. 10 osôb. Úprimnú sústrasť pozostalým. Ťažko zranený bol zasahujúci príslušník HZS, ktorému prajem rýchle uzdravenie,“ uviedol Hamáček na Twitteri.

  Polícia pred tým na Twitteri uvádzala nižší počet obetí. Ich počet však stúpol až na jedenásť. „V Bohumíne došlo v popoludňajších hodinách k požiaru na 11. poschodí panelového domu. V súvislosti s požiarom došlo k úmrtiu 10 osôb. Všetky zložky IZS sú na mieste. Prebieha intenzívne vyšetrovanie okolností a príčin tejto tragickej udalosti,“ uviedla česká polícia na sociálnej sieti Twitter.

  Český portál aktuálne.cz však uvádza, že požiar mal založiť muž, ktorého polícia zadržala. Polícia ani hasiči však zatiaľ úmyselné založenie požiaru nepotvrdili.

  O úmyselnom podpálení bytu píše aj ďalší český denník. Podľa denníka Právo mal byt podpáliť benzínom jeden z jeho obyvateľov. Nezhody mali byť v rodine z bytu na 11. poschodí už dlhšiu dobu.

  Milan
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu