More

  Trump otočil. Chce aby ľudia nosili rúška

  Americký prezident Donald Trump dlho považoval nové ochorenie COVID-19 za „obyčajnú chrípku“ a dlhodobo bojoval proti noseniu rúšok. Sám Trump rúška vôbec nenosil.

  Už pred pár týždňami však začal Trump svoje rétoriku vo vzťahu k noseniu rúšok meniť. Dôvodom môže byť aj výrazný pokles jeho preferencií v nadchádzajúcich voľbách. Podľa niektorých prieskumov Donald Trump na demokratického kandidáta Bidena strácal až 10 percent.

  Donald Trump sa po prvý krát v rúšku na verejnosti ukázal pri návšteve nemocnice vo Washingtone. Keď ste v nemocnici… tak si myslím, že sa od vás očakáva, že budete mať rúško,” povedal vtedy Donald Trump pri odchode z Bieleho domu.

  Aj na Twitteri

  Donald Trump však s obľubou komunikuje na sociálnej sieti Twitter. Práve tam Trump zverejnil fotku, ktorá ho zachytáva v rúšku tmavej farby aj s pečaťou amerického prezidenta.

  “Sme spojení v našom úsilí o porážku neviditeľného čínskeho vírusu a mnoho ľudí vraví, že nosiť rúško je vlastenecké, keď už nemôžete zachovávať sociálny odstup,” napísal Trump v príspevku na Twitteri.

  https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1285299379746811915

  Trump dokonca seba označil v príspevku za obľúbeného prezidenta. “Nikto nie je väčší vlastenec než ja, váš obľúbený prezident!” dodal Trump v príspevku na Twitteri.

  Katastrofická situácia v USA

  V USA však v porovnaní z celým svetom najhoršie. Počet potvrdených prípadov v USA už dosiahol 4,1 milióna. Na ochorenie COVID-19 zomrelo v USA už viac ako 146 ľudí.

  Navyše pribúdanie nových prípadov ochorenia COVID-19 v USA nabrala priam raketové tempo. V posledných dňoch v USA pribúda denne až 60 tisíc nových prípadov.

  [COVID19-WIDGET country=”USA” title_widget=”USA” format=”full” confirmed_title=”Potvrdené prípady” deaths_title=”Úmrtia” recovered_title=”Vyliečení” active_title=”Aktívne prípady” today_cases=”24h” today_deaths=”24h”]

  Problémom začína byť už aj samotné testovanie na ochorenie COVID-19. v mnohých mestách laboratória nestíhajú vyhodnocovať výsledky testov. V niektorých mestách tak trvá vyhodnotenie testov aj viac ako dva týždne, čo tiež pomáha šíreniu ochorenia COVID-19.

  Rúška povinné?

  V USA nie je nosenie rúšok stále povinné, čo zrejme tiež prispieva k masívnemu šíreniu ochorenia COVID-19. Mnohí vplyvní republikáni s podporou odborníkov na medicínu žiadajú aby bolo nosenie rúšok povinné.

  Problémom pre administratívu Donalda Trumpa môže byť aj masívne šírenie ochorenia COVID-19 v južných štátoch a hlavne štátoch, ktoré republikánske.

  Trump sa tak dostáva pod ešte väčší tlak aby zmenil svoj postoj. Jeho oponent v nadchádzajúcich prezidentských voľbách však napríklad rúško na verejnosti nosí už celé mesiace.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu