More

  MZVEZ SR odovzdalo britskému veľvyslanectvu diplomatickú nótu

  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ SR) odovzdalo Veľvyslanectvu Spojeného kráľovstva a Severného Írska v Bratislave diplomatickú nótu s podrobnými epidemiologickými údajmi o aktuálnej situácii na Slovensku v súvislosti s pandémiou COVID-19.

  Podľa riaditeľa Tlačového odboru rezortu diplomacie Juraja Tomagu tak Slovensko naplnilo dohodu z minulého týždňa, keď šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok britskú ministerku pre Európu Wendy Morton požiadal, aby britskí epidemiológovia vychádzali z aktuálnych dát a zrušili povinnosť karantény pre cestujúcich zo Slovenskej republiky. 

  COVID-19: v zozname menej rizikových krajín je od 20. júla aj Anglicko

  / Rozšíril sa o Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska. Po príchode z týchto krajín na Slovensko nie je potrebné hlásiť sa na…

  „Rezort diplomacie očakáva objektívne vyhodnotenie a zohľadnenie pandemickej situácie na Slovensku,“ uviedol Juraj Tomaga.

  Podľa MZVEZ SR bude britská strana zoznam bezpečných krajín prehodnocovať v najbližších dňoch. „Považujeme za neopodstatnené, keď je Slovensko bezpečným cestovateľským cieľom pre britských občanov, cestujúci zo Slovenska však musia ísť vo Veľkej Británii do karantény,“ poznamenal Tomaga.

  Rezort diplomacie zároveň oceňuje rozsiahlu epidemiologickú správu, obsahujúcu fakty, ktoré hovoria v prospech zaradenia Slovenska na zoznam bezpečných krajín.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu