Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/c/4/c4790070-3c9c-4ad9-9f2b-5c45582d0d4a/slobodnaeuropa.eu/web/wp-content/plugins/gravityforms/form_display.php on line 2643
More

  Matovičova diplomovka je plagiát. Premiér to priznal

  Keď sa objavila informácia o plagiátorstve v diplomovke predsedu parlamentu Borisa Kollára, tak zrejme nikto ani len netušil, že ešte horší problém má slovenský premiér Igor Matovič. Informáciu o problémovej diplomovke premiéra dnes priniesol Denník N.

  Samotný Matovič priznal vykradnutie dvoch kníh priamo v statuse na sociálnej sieti Facebook. „Úprimne, netuším, či som pred 22 rokmi vo svojej diplomovke niečo necitoval a koľko toho bolo. Ak to tak je, ukradol som niečo, čo mi nepatrilo, som de facto v tejto veci zlodej, čo je smutné a určite nie na chválu,“ uviedol v statuse Igor Matovič.  Titulom sa nechválil a podnikal

  Matovič sa podobne ako pred ním Boris Kollár rozhodol argumentovať výhovorkami. Tou prvou je, že školu jednoducho flákal. Podľa jeho slov totiž v štvrtok ročníku začal podnikať.

  „Ten kto podnikal, pochopí, že v takom tempe bola škola na jednej z mojich posledných koľají … a nakoniec som bol rád, že to mám za sebou,“ argumentuje Matovič na Facebooku.

  https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10219938949996585

  Otvorene sa Matovič priznal aj k tomu, že posledné dva ročníky veľa času na prednáškach nestrávil. Navyše sa slovenský premiér priznal aj k tomu, že často v škole opisoval.

  „Na tie dva roky vôbec nie som hrdý. Nechodil som na prednášky a na cvikách som bol často duchom neprítomný, či mysľou v mojej firme. Či som zvykol odpisovať? Zvykol. Často? Keď som sa nestihol naučiť, tak určite, ak sa dalo. Bolo to správne? Nebolo,“ uviedol Matovič.

  Má prísť o titul a odstúpi

  Premiér v statuse otvorene aj priznáva, že o titul by zrejme mal prísť. Premiér v statuse priznal, že odstúpi. Avšak nie hneď a odstúpiť sa chystá až „splní sľuby, ktoré dal voličom“.

  „Či kvôli tomu odstúpim? Odstúpim. Hneď, ako splním všetko, čo som ľuďom pred voľbami sľúbil,“ povedal k téme odstúpenia Igor Matovič.

  Kritizuje aj prezidentka

  K téme plagiátorstva slovenského premiéra Igora Matoviča sa už vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová. “Ide doposiaľ o najväčšiu hodnotovú križovatku, na ktorej vláda stojí. Som sklamaná a smutná, že očakávania verejnosti, vrátane mojich vlastných, na vysoké štandardy uplatňovania politickej moci a vyvodzovanie politickej zodpovednosti, s ktorými bol spájaný nástup vlády Igora Matoviča, zostávajú zatiaľ nenaplnené,“ povedala prezidentka Zuzana Čaputová.

  „Podvádzanie neschvaľujem a nemôžem schvaľovať ani jeho zľahčovanie. Môžem len zopakovať, že úlohou nás všetkých je budovať dôveru ľudí v politiku a inštitúcie. A to v súlade so sľubom, že ju budeme robiť inak, ako bolo zvykom v minulosti a že sami budeme uplatňovať to, čo sme v minulosti žiadali od svojich oponentov. V čase, keď pred Slovenskom stoja bezprecedentné výzvy v súvislosti s riešením dopadov krízy, je dôvera občanov k predstaviteľom vlády kľúčová a je nezodpovedné s ňou hazardovať,” doplnila prezidentka SR Zuzana Čaputová.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu