0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Veľká Británia pribudne na zoznam menej rizikových krajín

Veľká Británia bude od 20. júla na zozname menej rizikových krajín, na Slovensku máme zatiaľ len lokálne ohniská epidémií. Slovensko tak podľahlo tlaku Veľkej Británie, ktoré nechala našu krajinu na zozname rizikových a to aj napriek minimálnemu nárastu počtu nových prípadov.

Slovensko zaradí Veľkú Britániu na zoznam menej rizikových krajín z pohľadu šírenia nového koronavírusu. Po zasadnutí konzília odborníkov na Úrade vlády SR v pondelok 13. júla 2020 to oznámil hlavný hygienik SR Ján Mikas s tým, že opatrenie zverejnia v piatok 17. júla a účinnosť by malo nadobudnúť v pondelok 20. júla.

Na zozname menej rizikových krajín naďalej ostávajú Chorvátsko i Česká republika. Za obdobie posledných päť týždňov na Slovensku pribudlo 363 pozitívnych prípadov, pričom viac ako polovica boli importované prípady zo zahraničia. Najviac pozitívne testovaných prišlo z Česka, Ukrajiny, Veľkej Británie či Srbska.

V zozname menej rizikových krajín sa aktuálne nachádzajú Austrália, Belgicko, Cyprus, Česká republika, Čína, Dánsko, Estónsko, Faerské ostrovy, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Holandsko, Írsko, Island, Japonsko, Južná Kórea, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu