More

  Prezidentka poverila Veroniku Remišovú riadením nového ministerstva

  Podľa prezidentky môže nový rezort zohrať kľúčovú rolu pri premene Slovenska. Nová ministerka bude musieť nastaviť pravidlá dobrého a efektívneho fungovania štátneho orgánu v súčasnosti a aktívne sa podieľať na tvorbe vízie a stratégie budúceho rozvoja Slovenska. 

  “Ako je známe, Slovensko patrí medzi štáty, ktoré doteraz čerpali eurofondy najpomalšie. Tento stav volá po náprave – volá po tom, aby sa nemalé prostriedky, ktoré ešte v tomto programovom období k dispozícii máme, čerpali transparentne, bez zbytočných byrokratických prieťahov a čo i len náznakov korupčného správania sa. Zároveň sa od vás očakáva, že nastavíte nové pravidlá pre čerpanie prostriedkov, ktoré budeme mať k dispozícii v novom programovom období. Váš návrh, aby sme mali iba jeden operačný program s niekoľkými prioritnými osami a s jedným riadiacim orgánom, ktorý nastaví jasné, férové a trasparentné postupy, k tomuto cieľu smeruje,” uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová.

  https://www.facebook.com/zcaputova/posts/1461409097400403

  Osem miliárd   

  Prezidentka v príhovore zdôraznila, že podľa všetkého dostaneme k dispozícii približne osem miliárd eur, aby sme naštartovali reformy, ktoré by mali viesť k zásadnej zmene fungovania štátu. 

  “Je to okno príležitosti, aké sa neotvára každý deň. Som presvedčená, že teraz je potrebné spojiť najlepšie mozgy Slovenska, aby pomohli určiť víziu, jasné priority a oblasti, ktorých rozvojom zabezpečíme, aby sme mohli žiť v zelenšom, férovejšom a modernejšom štáte. Zodpovednosť za to, či sa obrovské európske zdroje využijú efektívne, máte nielen voči vašim voličom a občanom republiky, ale aj voči budúcim generáciám, lebo práve teraz máme jedinečnú príležitosť posunúť Slovensko o generáciu vpred,” povedal v príhovore prezidentka.

  Šikovných ľudí

  Podľa prezidentky bude veľkou výzvou a úlohou získať pre prácu v rezorte šikovných mladých a vzdelaných ľudí. “Bude to neľahká úloha, lebo často ide o dobre platených ľudí, ktorých je aj v súkromnom sektore málo a štát im len ťažko môže dorovnať možnosti, ktoré im vedia ponúknuť súkromné firmy. Jediné, čo im viete ponúknuť navrch, je obrovský dopad ich práce a šanca zlepšovať život miliónom ľudí na Slovensku. Teraz, aj v budúcnosti. Na to ale títo mladi ľudia musia dôverovať štátu a ľuďom, ktorí ho vedú. Že to robia a budú robiť s dobrým úmyslom a vždy budú konať v súlade so zákonom a s etikou,” uzavrela prezidentka 

  Amaterizmus v prvý deň

  So šikovnými ľuďmi však bude mať nové ministerstvo Veroniky Remišovej zrejme problém hneď od začiatku. Ministerskí úradníci zrejme nepoznajú ani správny názov nového ministerstva.

  Názov nového ministerstva nepoznajú zrejme ani na samotnom ministerstve. Stránku na Facebooku na prvý pokus premenovali nesprávne a až na druhý pokus sa ministerskí úradníci trafili do správneho názvu.

  Pôvodnú stránku Úradu podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu na Facebooku totiž nesprávne premenovali. Stránku totiž nazvali ako Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a investícií a až na druhý pokus sa úradníkom podarilo trafiť správny názov nového Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu