0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

ČSOB spustila platby cez Apple Pay. Iba pre karty MasterCard

Už aj ČSOB spustila platby Apple Pay cez iPhone alebo hodinky Apple Watch. Banka bola poslednou zo slovenských, ktorá platby cez Apple Pay ani cez Google Pay neumožňovala.

Platby cez Apple Pay banka spustila dnes avšak len pre platobné karty MasterCard. Podľa vyjadrenia plánuje banka spustiť platby pre VISA karty až na jeseň.

Majitelia smartfónov s Androidom však platiť mobilom stále nemôžu cez Google Pay. Banka má riešenie v podobe Smart Pay. Aplikácia má však v Google Pay nízke hodnotenie 1,5 bodu a väčšina užívateľov sa v komentároch sťažuje na nefungujúce platby.

„ČSOB sprístupnila službu Apple Pay pre bezhotovostné platby. Platiť bezkontaktne bez nutnosti mať pri sebe platobnú kartu môžu klienti nielen mobilmi, ale aj hodinkami Apple Watch alebo iPadom. Služba Apple Pay je od dnešného dňa dostupná pre držiteľov platobných kariet Mastercard. Pre držiteľov platobných kariet VISA bude služba dostupná najneskôr na jeseň tohto roka,“ uvádza banka na svojej webovej stránke.

Aktivácia prebieha priamo cez aplikáciu Wallet v iPhone. Aby bola aktivácia úspešná musíte mať v banke povolené platby cez internet a rovnako musíte mať nastavené správne číslo pre overenie karty.

Na hodinkách Apple Watch Series 3 a novších, iPhone 8 a iPhone 8 Plus a novšom môžete do zariadenia pridať až dvanásť kariet. Na starších modeloch môžete pridať najviac osem kariet.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu