More

  Apple watchOS 7: sledovanie spánku, umývanie rúk aj tanec

  Noviniek v systéme watchOS pre hodinky Apple Watch nie je veľa avšak mnohé z nich majiteľov chytrých hodiniek rozhodne potešia. Apple sa aj v prípade hodiniek zameral aj na boj s ochorením COVID-19. Do hodiniek pridá napríklad funkciu, ktorá bude sledovať správne umývanie rúk.

  Fitness a tanec

  Aplikácia Aktivita sa v novej verzii watchOS premenuje na Fitness. Nová verzia, ktorú využijeme aj na Slovensku bude funkcia sledovania nových cvičení a tiež zaznamenávanie tanca. Niektoré nové funkcie totiž na Slovensku nevyužijeme, sú napríklad totiž viazané na Apple Mapy.

  Sledovanie spánku

  O tejto funkcii sa špekulovalo už pomerne dlho. Majitelia hodiniek Apple Watch budú môcť nastaviť sledovanie ich spánku. Pomocou vstavaných senzorov tak budú napríklad hodinky sledovať srdcovú frekvenciu a tiež frekvenciu dýchania.

  Poteší aj nová funkcia Wind Down, ktorá zabezpečí aby vás počas spánku nevyrušovali hodinky ani iPhone. Navyše budete môcť nastaviť aj diskrétne zobudenie.

  Nové ciferníky

  Samozrejme s novou verziou watchOS príde aj nová generácia ciferníkov. Okrem úplne nových ciferníkov sa vylepšení dočkajú aj tie, ktoré už watchOS obsahuje.

  Po novom bude možné do jednotlivých ciferníkov vytiahnuť viac informácii z aplikácií a výhodou bude aj nová aplikácia na úpravu ciferníkov. Ciferníky navyše budete môcť jednoducho zdieľať so svojimi priateľmi.

  Boj s COVID-19

  Apple sa zameral aj na boj s ochorením COVID-19. hodinky budú sledovať správne umývanie rúk. Hodinky budú automaticky detekovať umývanie rúk a spustia odpočítavanie, či si ruky umývate aspoň 20 sekúnd.

  Cyklotrasy

  Nová verzia watchOS prinesie aj cyklotrasy do aplikácie Apple Mapy. Tie však na Slovensku zatiaľ nebudeme môcť využiť. Navigácia je zatiaľ dostupná len pre päť svetových metropol.

  Dostupný? Nevieme

  Apple na konferencii WWDC nespresnil termín, kedy bude finálna verzia watchOS 7 dostupná pre majiteľov hodiniek. Čo však Apple prezradil je pre ktoré hodinky bude nová verzia watchOS dostupná.

  Nový watch0S 7 bude dostupný pre Apple Watch Series 3, Apple Watch Series 4 a Apple Watch Series 5. Je pravdepodobné, že na jeseň Apple navyše predstaví aj šiestu sériu hodiniek.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Odporúčame

  aj ďalšie