More

  COVID-19: V stredu bolo 23 pozitívne testovaných ľudí

  ​Za uplynulý deň pribudlo na Slovensku 23 pozitívne testovaných pacientov na nový koronavírus. V stredu sa urobilo 936 vyšetrení na COVID-19. 

  „Jedenásť pozitívne testovaných ľudí je z okresu Čadca,  traja z bratislavského okresu, dvaja ľudia sú z okresu Spišská Nová Ves, dvaja z okresu Humenné, jeden pozitívne testovaný bol v okresoch Medzilaborce, Svidník, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou a Košice,“ uviedol minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

  „V stredu bolo z 23 pozitívne testovaných ľudí  dvanásť mužov a jedenásť žien,“ povedal Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

  V nemocniciach je aktuálne s novým koronavírusom alebo podozrením naň hospitalizovaných dvadsať pacientov.

  „Z nich štyria majú potvrdené ochorenie COVID-19, jeden pacient je na jednotke intenzívnej starostlivosti, nikto z nich nie je na pľúcnej ventilácii,“ doplnil šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí.

  Z ochorenia sa doteraz vyliečilo na Slovensku 1.452 ľudí. „195 bolo z nich hospitalizovaných, ostatní boli v domácej izolácii,“ povedal minister zdravotníctva.

  Čo sa týka 11 pozitívne testovaných prípadov z Čadce, ide o aktívnu prácu regionálnych hygienikov, dohľadávanie kontaktov aj predtým pozitívne testovaných ľudí v tomto regióne. „Touto cestou ďakujem pracovníkom regionálnemu úradu verejného zdravotníctva za ich zodpovedný prístup a nasadenie,“ uzavrel minister zdravotníctva SR Marek Krajčí. 

  Na Slovensku sa doteraz urobilo celkovo 204.847 vyšetrení na nový koronavírus. Celkový počet pozitívnych prípadov identifikovaných na Slovensku je 1.630, z nich 1.452 ľudí sa už vyliečilo.

  Počet pozitívne testovaných za kraje

  KrajPrírastokCelkovo
  Banskobystrický kraj0129
  Bratislavský kraj3380
  Košický kraj3280
  Nitriansky kraj1124
  Prešovský kraj4192
  Trenčiansky kraj1179
  Trnavský kraj0126
  Žilinský kraj11220

  1 komentár

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu