0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Apple WWDC začne už zajtra. Bude iba online, čaká nás mnoho noviniek

Už zajtra štartuje tradičná hlavne vývojárska konferencia Apple WWDC. Apple na nej už tradične predstavuje hlavne softwarové novinky. Tradične sa na konferencii ukáže nová verzia systému iOS pre iPhone a tiež iPadOS pre iPady. Apple však počas WWDC predstavuje väčšinou aj novinky zo systému macOS pre počítače s nahryznutým jablkom.

Konferencia však bude v roku naozaj mnohom iná. Pre pandémiu ochorenia COVID-19 sa totiž bude konferencia konať iba online. Apple má dostatočnú skúsenosti s online prenosmi, tie sú už súčasťou každej keynote výrobcu.

Sledujte konferenciu Apple WWDC s nami

Hlavná keynote začne už zajtra o 19.00 hodine nášho času. Apple tradične nikdy neprezradí čoho sa konferencia bude presne týkať. Sledovať ju však môžete spolu s nami v skupine Apple WWDC.

Aj hardware?

V čom však bude ešte Apple WWDC iné? Už zajtra totiž zrejme Apple predstaví aj jedno veľmi dlho očakávanú novinku – hardwarovú novinku. Áno, Apple tradične na WWDC predstavuje hlavne softwarové novinky, na tej tohtoročnej však predstaví Apple zrejme aj vynovený MacBook Pro.

Apple totiž zrejme ukáže prvý notebook, ktorý bude poháňať vlastný procesor. Už dlhšiu dobu sa špekuluje, že Apple plánuje využiť skúsenosti s ARM procesormi z iPhonov a iPadov využiť aj vo svojich počítačoch. Bol by to logický krok pre Apple ako sa zbaviť závislosti na procesoroch od Intelu.

Apple dokáže vyrobiť dostatočné výkonné čipy, ktoré zvládnu bez problémov poháňať MacBooky Air aj Pro. Navyše tak dokáže ešte lepšie optimalizovať bez systému macOS.

iPhoneOS?

No novinky nás čakajú aj v oblasti softwaru. Špekuluje sa o novej verzii mobilného systému iOS pre iPhone. Ten sa podľa posledných špekulácií dočká zrejme aj zmeny mena. Vráti sa k pôvodnému pomenovaniu iPhoneOS.

Apple premenoval iPhoneOS na iOS po predstavení iPadov, pretože aj tie poháňal rovnaký systém. V minulom roku však prišiel iPadOS, ktorý sa už od iOS v mnohom odlišuje. Apple sa tak zrejme v pomenovaní systému pre iPhony vráti k pôvodnému názvu iPhoneOS.

Nepôjde však len o zmenu mena na iPhoneOS. Apple údajne plánuje v rámci riešenia sporov z Európskou úniou ustúpiť aj v možnosti nastavenia predvolených aplikácií. Už to nebudú musieť byť iba aplikácie priamo z dielne Apple. Pribudnúť majú aj rôzne widgety ako ich používa už systém iPadOS.

Apple by však mal predstaviť aj nový macOS pre počítače. Tou najväčšou zmenou pre macOS má byť práve podporia ARM procesorov z mobilných zariadení.  

Nové iPhony?

Čoho sa rozhodne nedočkáme je predstavenie nových iPhonov. Nová generácia iPhonov zrejme navyše naberie meškanie práve pre pandémiu ochorenia COVID-19.

Apple však ukáže nový iOS alebo iPhoneOS a tak nepriamo ukáže aj niektoré novinky, ktoré prinesie nová generácia iPhonov. Zmien v iOS alebo teda po novom v iPhone OS však zrejme nebude veľa. Apple sa totiž zrejme opäť zameria hlavne na stabilitu a výkon systému.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu