More

  Núdzový stav sa o polnoci skončil aj v zdravotníctve

  Nemocnice od polnoci pracujú v štandardnom režime. S prechodom zo soboty na nedeľu skončil na Slovensku núdzový stav, ktorý bol vyhlásený v súvislosti s novým koronavírusom. 

  Zdravotníci od nedele už nie sú v mobilizačnej pohotovosti. “Dostávame sa tak do štandardného normálneho režimu poskytovania zdravotnej starostlivosti, hoci Slovensko sa stále nachádza v mimoriadnej situácii,” uviedol minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

  V súvislosti s COVID-19 sa končí aj povinnosť reprofilizácie lôžok v 15 koncových slovenských nemocniciach, ktoré mali ošetrovať pacientov nakazených koronavírusom. 

  „Zdravotnícke zariadenia už nemusia zabezpečovať reprofilizáciu týchto lôžok a pacienti už budú výlučne riešení na infektologických ambulanciách,“ vysvetlil minister. 

  “V prípade, že do nemocnice príde pacient, ktorý má podozrenie na infekčné ochorenie alebo podozrivú epidemiologickú anamnézu, mal by byť umiestnený na bezpečné miesto nemocnice, kde mu bude urobený odber tak, aby sa nedostal do styku s ďalšími pacientmi,” uzavrel minister.

  Hoci núdzový stav o polnoci skončil, na Slovensku je naďalej vyhlásená mimoriadna situácia.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Odporúčame

  aj ďalšie