More

  Tragický víkend pre motorkárov. Dvaja mŕtvi, dvaja ťažko ranení

  V sobotu polícia informovala o tragickej dopravnej nehode, pri ktorej vyhasli životy dvoch mladých motorkárov 😞.

  Dopravná nehoda osobného auta a dvoch motoriek sa stala na ceste I/16, neďaleko obce Zvolenská Slatina.

  „K nehode došlo pravdepodobne tak, že 25-ročný vodič motocykla Triumph a 31-ročný vodič motocykla Suzuki, ktorí jazdili v smere jazdy od cesty R2 do Zvolena, sa plne nevenovali vedeniu motoriek, nesledovali situáciu v cestnej premávke a neprispôsobili svoju rýchlosť okolnostiam, ktoré možno predvídať, následkom čoho obaja narazili do osobného auta, ktoré odbočovalo vľavo do obce Slatinka,“ uviedla polícia na Facebooku.

  2 mŕtvi a jedna ťažko ranená

  Vodič auta stál pri ľavom okraji jazdného pruhu, kde dával prednosť oproti idúcim vozidlám, pričom dával znamenie o zmene smeru jazdy vľavo.

  Následkom nárazu rozlomilo motocykel Triumph na dve časti, ktoré dopadli mimo cesty a po následnom náraze motocykla Suzuki, tento katapultovalo ponad auto a následne motocykel dopadol mimo cesty. Obidvaja motorkári utrpeli pri nehode zranenia ktorým na mieste podľahli. 27-ročná spolujazdkyňa na motocykli Suzuki sa pri nehode ťažko zranila.

  „Do vyšetrovania boli pribratí znalci a nehoda je v štádiu vyšetrovania,“ doplnila polícia k tragédii na Facebooku.

  Ďalší so zlomeninami

  Viac šťastia mal v sobotu 23-ročný vodič motocykla Ducati z Dolného Kubína.

  „V popoludňajších hodinách jazdil cez Šturec v smere z Banskej Bystrice na Martin, pričom neprispôsobil rýchlosť a spôsob jazdy svojim schopnostiam. Počas prechádzania ľavotočivej zákruty došlo ku kontaktu stupačky s cestou, v dôsledku čoho položil motorku na cestu a šmýkal sa po ceste viac ako 20 metrov, až kým nenarazil do zvodidiel. Utrpel viacero zlomenín kvôli ktorým nemohol vykonať dychovú skúšku, preto mu bola odobratá krv,“ doplnila polícia na Facebooku.

  Vodiči a najmä motorkári by si mali uvedomiť, že na cestách nie sú nesmrteľní a ich zrážky s autami končia mnohokrát tragicky.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu