More

  Skončili obmedzenia na hraniciach s Rakúskom a Maďarskom

  Vzhľadom na priaznivý epidemiologický stav na území Slovenskej republiky, Českej republiky, Rakúskej republiky a Maďarska, pristúpila SR po otvorení hraníc s Českou republiku aj k dodatočnému uvoľneniu hraničného režimu s Rakúskou republikou a Maďarskom, a to od piatka 5. júna 2020 od 8. hodiny.

  Po novom aktuálne platí, že bez povinnosti karantény alebo predloženia negatívneho testu na COVID-19 môžu bez časového ohraničenia prísť na Slovensko všetky osoby s trvalým alebo prechodným pobytom alebo osoby zdržiavajúce sa na území Českej republiky, Maďarska, Rakúskej republiky alebo na území Slovenskej republiky, ktoré vstupujú do SR cez hraničné priechody z ČR, Maďarska a Rakúskej republiky.

  Stačia aj iné doklady

  Ak tieto osoby nemajú potvrdenie o trvalom  alebo prechodnom pobyte, musia preukázať o zdržiavaní sa na území týchto štyroch krajín najmenej dvoma hodnovernými dokladmi (napr. preukaz o zdravotnom poistení, nájomná zmluva, pracovná zmluva, dohoda o vykonaní práce, potvrdenie od zamestnávateľa, list vlastníctva k nehnuteľnosti určenej na bývanie, živnostenský list, potvrdenie o platbe inkasa, potvrdenie o zriadení účtu v banke, poistná zmluva).

  Harmonogram otvárania hraníc!🇸🇰🇭🇺Brífing premiéra Igora Matoviča a podpredsedu vlády Maďarska Zsolta Semjéna

  Uverejnil používateľ Úrad vlády Slovenskej republiky Piatok 5. júna 2020

  Zrušenie obmedzení oznámil v piatok 5. júna ráno na slovensko-maďarskom hraničnom priechode Medveďov – Vámosszabadi predseda vlády SR Igor Matovič spolu s maďarským vicepremiérom Zsoltom Semjénom.   

  Premiér ocenil, že občania oboch krajín pristupovali ku koronavírusovej pandémii zodpovedne. Podľa vyjadenia Zsolta Semjéna  bola dohoda medzi uvedenými štyrmi krajinami o zrušení doterajších epidemiologických opatrení možná z toho dôvodu, že pandémia je už na ústupe – preto je možné uskutočniť veľmi dôležitú etapu otvárania. 

  “Je to otváranie hraníc v tom zmysle, že obmedzenia, ktoré komplikovali našim občanom voľný pohyb a cestovanie, teraz zaniknú,” dodal maďarský premiér s poznámkou, že  Slovensko aj Maďarsko prijímali dobré a včasné rozhodnutia.

  Pandémia nekončí

  Minister vnútra Roman Mikulec na hraničnom priechode Petržalka – Berg povedal, že otváraním hraníc sa pandémia nového koronavírusu nekončí. “Žezlo zodpovednosti” odovzdal občanom, ktorí budú prechádzať hranicami. “Poprosím všetkých, ktorí sa hlavne budú vracať z ešte rizikových krajín, aby boli zodpovední voči nám všetkým a nepokazili sme si to,” skonštatoval. 

  Harmonogram otvárania hraníc! 🇸🇰🇦🇹

  Harmonogram otvárania hraníc! 🇸🇰🇦🇹Brífing premiéra Igora Matoviča a ministra vnútra Romana Mikulca na hraničnom priechode Bratislava – Berg 🇸🇰🇦🇹

  Uverejnil používateľ Úrad vlády Slovenskej republiky Piatok 5. júna 2020

  Rizikové krajiny tretieho sveta, z ktorých budú ľudia prekračovať hranice schengenského priestoru, musia byť podľa Romana Mikulca tiež zodpovedné. “Keď priletia títo ľudia niekde na letisko, musia tam byť také opatrenia, aby sme si my na Slovensku boli istí, že nakazení ľudia sa nám sem nedostanú,” povedal s tým, že žiadna krajina nebude mať stopercentné opatrenia, ale urobia všetko pre to, aby to tak bolo. 

  Premiér Igor Matovič doplnil, že príchod ľudí z tretích krajín sveta a ich kontrola bude otázkou pri najbližších rokovaniach s európskymi krajinami.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu