More

  Pre násilné demonštrácie vo Washingtone evakuovali Trumpa do bunkra

  Amerického prezidenta Donalda Trumpa v noci z piatka na sobotu evakuovali do bunkra pod Bielym domom. Pred sídlom prezidenta totiž prebiehali násilné demonštrácie.

  Agenti tajnej služby museli v piatok v noci evakuovať prezidenta Donalda Trumpa do bunkra, ktorý je pod Bielym domom. Dôvodom evakuácie boli násilné demonštrácie, ktoré prebiehali neďaleko Bieleho domu.

  Informáciu o evakuácii prezidenta do bunkra, ktorý bol navrhnutý na využitie aj pri turistických útokoch, potvrdil aj jeden z členov Trumpovej administratívy.Hovorca Bielho domu však situáciu odmietol komentovať. “Biely dom sa nevyjadruje k bezpečnostným protokolom a rozhodnutiam,” povedal v reakcii hovorca Bieleho domu Judd Deere.

  Pred Bielym domov sa zhromaždili stovky demonštrantov, ktorí hádzali kamene a snažili sa preraziť policajné zátarasy. Demonštranti počas násilností spôsobili aj značné škody.

  V nedeľu demonštranti založili aj niekoľko požiarov vrátane požiaru v Kostole sv. Jána.  Starostka Washingtonu, Muriel Bowserov, sa reakcii na násilné demonštrácie rozhodla vydať zákaz vychádzania. Ten začal platiť v nedeľu od 23.00 hodiny do pondelka do 6.00 hodiny ráno.

  Piatkové protesty vyvolalo úmrtie neozbrojeného Afroameričana Georgea Floyda. Ten zomrel v Minneapolise pri policajnom zásahu. Starostka Washingtonu zároveň požiadala o nasadenie národnej gardy. Vojaci by mali pomáhať polícii pri udržiavaní poriadku v uliciach.  

  Zdroj: usnews.com

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Odporúčame

  aj ďalšie