More

  Trump zúri. Twitter po prvý krát rázne zasiahol

  Americký prezident Donald Trump po prvý krát zažil aké je to šíriť internetom polopravdy a klamstvá. Twitter jeho dva príspevky označil ako „fake news“.

  Pojem, ktorý bežne a rád používa práve Donald Trump sa totiž teraz nevyhol ani jemu samotnému. Na sociálnej sieti Twitter zverejnil Trump dva príspevky, ktoré neskôr sieť označila ako sporné.

  Príspevky sa týkali možného hlasovania poštou v budúcich prezidentských voľbách. Trump v príspevkoch tvrdil, že takéto hlasovanie je rizikové a povedie k manipuláciám s výsledkami.

  Klamať sa neoplatí

  Trump bol doteraz často terčom kritiky, že sociálnu sieť Twitter využíva na šírenie propagandy a klamstiev. Twitter bol totiž k príspevkom Trumpa pomerne benevolentný. Aj keď bolo na prvý pohľad jasné, že príspevok neobsahuje ani zrnko pravdy, Twitter ho na sieti nechal visieť.

  Dva príspevky Donalda Trumpa na sociálnej sieti Twitter dostali označenie, že americký prezident v nich nehovorí pravdu. Trump zúri a hrozí Twitteru jeho obmedzením, či dokonca zrušením.

  Odvolával sa pritom na to, že nechce zasahovať do súboja politikov. Podľa Twitteru totiž pomáha zverejňovanie klamstiev zo strany politikov hnať ich k zodpovednosti.

  Oba príspevky o korešpondenčných voľbách po preverení získali označenie, aby si ich obsah čitatelia overili. “Overte si skutočnosti o korešpondenčnom hlasovaní”, znie varovanie u oboch Trumpových príspevkoch.

  Trump hromží

  Usvedčenie z klamstva sa Trumpovi samozrejme vôbec nepáči. Jeho tvrdenia totiž vyvrátili experti, ktorých citovalo CNN a napríklad The Washington Post. Horši pre Trumpa však je, že obe média pravidelne poukazujú na chyby administratívy Donalda Trumpa.

  Trump tak samozrejme reagoval tradičným spôsobom a na Twitter zaútočil na Twitter. Pohrozil reguláciou, či dokonca jeho úplným zrušením. Na niečo podobné však nemá ani Trump právomoci.

  Trump pritom na komunikáciu využíva primárne práve Twitter. Využíval ho hojne aj preto, že sociálna sieť proti nemu v minulosti nijako nezasiahla. Mnohé príspevky Donalda Trumpa však boli na hrane a ak by ich publikoval bežný užívateľ, tak by ich Twitter zrejme zmazal.

  Mal už dávno zakročiť

  Twitter, ale aj napríklad Facebook sú k príspevkom politikov často benevolentní. Ich príspevky nechajú na sieti často aj v prípade, ak na prvý pohľad nemajú s pravdou nič spoločné.

  V čase sociálnych sietí však ide o obrovské riziko, keďže u takýchto príspevkov nie sú uvedené ani zdroje odkiaľ ich daný politik čerpá.

  Twitter už v minulosti čelil paľbe kritiky, že je voči Trumpovi mierny a nechá ho publikovať takmer čokoľvek. Sociálne siete by mali mať jasné pravidlá komunikácie politikov a nenechať ich publikovať klamstvá.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu