0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Domáca karanténa funguje na ďalších priechodoch. Google schválil aplikáciu eKaranténa

Ministerstvo vnútra na Facebooku oznámilo pridanie ďalších priechodov na ktorých funguje domáca karanténa. Aplikáciu stále môžu využívať len majitelia zariadení s Androidom.

Po nátlaku navrátilcov zo zahraničia sa štát rozhodol spustiť aplikáciu eKaranténa aj keď nebola oficiálne schválená zo strany Google. Stalo sa tak včera večer avšak len pre hraničný priechod Petržalka – Berg.

Odporúčame: Domáca karanténa, všetky informácie na jednom mieste

Štát spustil aplikáciu priamo a navrátilci si ju tak nesťahovali priamo z obchodu Google Play. Podľa informácií Hospodárskych novín je však aplikácia eKaranténa o strany Google už schválená. Využiť ju však stále nemôžu majitelia iPhonov od Apple. Apple zatiaľ aplikáciu eKaranténa neschválil.

Testovanie sa rozširuje

Testovacia prevádzka tzv. smart karantény, ktorú štát spustil v sobotu 23. mája o 19. hodine na hraničnom priechode Petržalka-Berg, od dnešného popoludnia funguje aj na slovensko-českom priechode Drietoma – Starý Hrozenkov a na slovensko-rakúskom priechode Jarovce – Kittsee. Postupne sa budú pripájať aj ďalšie hraničné priechody.

Odporúčame: Štát ustúpil. Aj bez súhlasu Google umožní používanie aplikácie eKarantena

Od včerajšieho večera do dnešnej 15. hodiny sa podľa informácií Ministerstva vnútra SR vďaka testovacej prevádzke aplikácie eKaranténa využilo možnosť ísť do domácej karantény približne 170 repatriantov. Ich počet však stále stúpa.

Pomáhajú dobrovoľníci

Polícii na sprístupnených hraničných priechodoch pomáhajú aj dobrovoľníci, a to nielen pri registrácii záujemcov, ale aj pri riešení individuálnych technických problémov spojených väčšinou s technologickými procesmi v mobilných zariadeniach.

Podľa štatistík, ktoré má k dispozícii permanentný krízový štáb, viac ako 90 % ľudí na hraniciach aplikácia funguje bez výrazných ťažkostí. „Tieto čísla podrobne monitorujeme a vyhodnocujeme,“ uviedlo Ministerstvo vnútra SR.

„Dovolíme si repatriantov upozorniť, že aj naďalej platí podmienka prechodu cez hranice – a tou je fungujúca aplikácia. Aplikácia sa dá zatiaľ stiahnuť len do mobilov s operačným systémom Android, spoločnosť Google ju už medzičasom schválila. Do iPhonu bude možné aplikáciu stiahnuť až po jej schválení spoločnosťou Apple,“ doplnilo Ministerstvo vnútra na Facebooku.

Cca 200 ľudí už prešlo cez hranice do domácej karantény. Spustili sa ďalšie dva prechody – Jarovce a Drietoma… a…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Nedeľa 24. mája 2020

Môžu využiť domácu

Osoby, ktoré od 22. mája 2020 od 20:00 hod. vstúpia na územie Slovenskej republiky a majú aktivovanú mobilnú aplikáciu, môžu ísť do domácej karantény v celkovej súhrnnej dobe 14 dní.

Zároveň osoby, ktoré prišli od 22. mája 2020 po 20:00 a boli prevezené do štátnej karantény, budú môcť po nainštalovaní a aktivovaní aplikácie dokončiť povinnú karanténu doma. „Karanténne zariadenia sa na to pripravujú v úzkej spolupráci s políciou, majú na to určené postupy,“ uviedlo Ministerstvo vnútra SR na Facebooku.

Viac o domácej karanténe a problémoch na hraniciach:

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu